Alışveriş Sitesi N11 Borsada Var Mı? | 2021

N11 Borsa

N11 Borsada Var Mı?

Türkiye’de faaliyet gösteren bir eticaret sitesi olan n11 borsada var mı? sorusu covid19 salgını sonrası oldukça çok sorulmaya başlandı. Bunun sebebi insanların alışverişlerini dışarı çıkmadan internet üzerinden yapmalıdır diyebiliriz.

2013 yılında Doğuş Planet tarafından kurulan n11 borsada şuan için işlem görmemektedir. İlerleyen zamanlarda halka arz edilirse borsada yer alabilecek güç bir şirket olabilir. Günümüz içinde borsa kodu ve ismi yoktur. Bazı büyük haber sitelerinde önceki sene n11 halka arz ediliyor diye haber yer almaktadır. Fakat gerçeği yansıttığını düşünmüyoruz.

n11 borsada var mı? sorusundan ziyade n11’in kurucu şirketi olan Doğuş Planet, Doğuş Holding A.Ş. DGHOL ve Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. DGGYO hisselerine bağlı ortaklıkları olduğunu kap haberlerinden bilmekteyiz.  Bu söylediklerimiz yatırım tavsiyesi değildir. ytd (bkz. borsada ytd ne demek )

N11 ve Doğuş Grubu Hakkında

Doğuş grubu 1950 lerin başında kurulmuş, Türkiye’nin önde gelen  finans, otomotiv, inşaat, medya, turizm ve hizmetler, gayrimenkul, enerji ve yeme-içme olarak sekiz sektörde faaliyet göstermektedir. 180 şirkete sahip Doğuş grubunun 1 şirketi de n11’dir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Türkiye’de öncü alışveriş sitelerinden biridir. Mart 2013 yılında Doğuş Planet tarafından kurulmuş ve kısa sürede oldukça popüler olmuştur. ilk başlarda numaraonbir olarak karşımıza çıkan ismi SK Group Güney Kore merkezli bir konglomerattan esinlenerek n11 adını kullanma kararı almıştır. Esinlendiği web sitesinin ismi 11st.co.kr dir.

ilk 5 yıl içinde ₺7.8 milyar ticaret hacmini yakalamış, 100 bin kayıtlı mağazaya satış imkanı tanımış ve 13 milyon üye kazanmıştır.  O yüzdendir ki popülerliği yatırımcıları n11 borsada var mı sorularına itmektedir.

Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Exit mobile version