Banka yada Aracı Kurum Batarsa Hisselerime Ne Olur?

Banka yada Aracı Kurum Batarsa Hisselere Ne Olur?

Banka yada aracı kurumlar hisse senetleri alış satış işlemlerinin yapıldığı yerlerdir. Paramızı korumak için her türlü tedbiri almak zorundayız. Banka yada aracı kurum batarsa hisselerime ne olur sorusunun cevabı hissleriniz olduğu gibi yerinde kalır çünkü banka ve aracı kurumlar hisse senetleri alıp satmaya sadece aracılık ederler.

Hisseler Nerede Saklanır?

Hisseleriniz MKK yani Merkezi KayıtKuruluşu’nda  saklanmaktadır. Aracı kurum ve bankalar sizin hisse senedi alış satış işlemlerinize aracılık ederler. Hisseleriniz banka ve aracı kurumların güvencesinde değil devlet güvencesindedir.


Yatırıp yapıp ortak olduğunuz yani Hisselerini aldığınız şirketin başına birşey gelmezse krizde, savaşta vs her durumunda devletimiz ayakta olduğu sürece hisseleriniz olduğu yerde kalır.

Banka veya aracı kurum bilgilerime sahip benden habersiz kötü niyetli olarak satış yapar mı diye soracak olursanız. Telefon ile alış satış işlemi yaptığınızda tüm sesleriniz kaydedilir böyle bir talimatınız yoksa sıkıntı olmaz. Yada bankanın uygulamasından veya internet sitesinden satış yapılırsa diye merak etmeyin sistemler sizin giriş ıp adreslerinizi otomatik tanır. Hangi IP numarasındam sisteme giriş yapıldığı görülür. Yine sıkıntı olmaz. Önceden teknolojinin zayıf olduğı dönemlerde bu tür işlemler yapmak mümkündü günümüzde neredeyse imkansızdır.

Bol kazançlar hoşçakalın. Değerli yorumlarınızı esirgemeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı