Baykar Borsada Var mı?

Baykar Borsada Var mı?

Ülkemizin gurur kaynağı İnsansız hava aracı (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) üretimi ile adından sıkça söz ettiren Baykar, borsada işlem görüyor mu? Borsa kodu var mı? Sorusuna cevap vereceğim. Maalesef şimdilik bu soruya olumsuz yanıt vereceğim. Maalesef Baykar, Halka arz olmuş bir şirket değil ve Borsada işlem görmüyor. Yani şirketine yatırım da yapmanız mümkün değil. Fakat Baykar gelecek vaad eden bir şirket. Eğer şirket ile ilgili biraz daha detaylı bilgi edinmek isterseniz makalemi okumaya devam edebilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz ek bilgi varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

İsteyene Ücretsiz 100 Bin TL Sanal Para ile Hisse Senedi Alıp Satın: Ücretsiz 100 Bin TL ile borsada risk almadan işlem yapabileceğiniz Demo Hesap Açmak İçin Tıklayın


İlerleyen günlerde Baykar borsaya girmeye, halka açılmaya karar verirse yazımı güncelleyeceğim. Ayrıca bildiğiniz gibi Türkiye’nin askeri ürün satışlarına yönelik CAATSA yaptırımları uygulandığından savunma sanayi şirketlerinin satışları üzerinde ufak riskler bulunmaktadır.

Baykar Resmi Sitesinde Bulunan Biz Baykar’ız Yazısı

1984’ten bu yana Türkiye’nin teknolojik olarak bağımsızlaşması amacıyla yerli ve milli üretimden yana çalışan Baykar, geçtiğimiz 35 yıl içinde Türkiye’de savunma ve havacılık alanında dönüşüm yaratacak bir ivmenin öncüsü haline geldi. Bugün Baykar olarak, otomotiv endüstrisi için adım attığımız mühendislik girişimimizi yeni kuşak mühendislerimizle gökyüzüne taşıyarak dünyanın sayılı insansız hava aracı üreticilerinden biri olmanın gururunu taşıyoruz. Türkiye’nin ilk yerli ve milli İnsansız Hava Araçlarını üretirken en önemli motivasyonumuz her zaman kendi mühendislerimize ve beyin gücümüze güvenmek oldu.

Baykar’ın Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterine giren ve yurt dışına ihraç edilen savunma teknolojilerinin başarısında da sürekli üretim ve geliştirme kültürü öncü rol oynuyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan tescilli Baykar Ar-Ge Merkezi’mizde havacılık arenasında paradigma dönüşümü sağlayacak ileri teknolojileri milli ve özgün olarak tasarlamaya odaklanıyoruz. Sonuç odaklı düşünen ve motivasyonu yüksek ekip ruhumuz; Ar-Ge ve üretim süreçlerinin iç içe geçmesiyle yeni teknolojilerin dinamik bir şekilde uygulanmasını sağlıyor. Tasarlamak, yapmak ve üretmek kadar; askeriyle, sanayicisiyle ve toplumun tüm katmanları tarafından insansız ve otonom teknolojilerin sahiplenilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Kendi finanse ettiği Ar-Ge faaliyetleriyle Türk havacılık ve savunma tarihinde ilklere imza atan ve Türkiye’de %93 yerlilik oranına ulaşan Baykar, İnsansız Hava Araçları alanında  dünya çapında en ileri teknolojik sistemleri geliştirmeye devam etmektedir.

  • Baykar 1984 Yılında Kurulmuştur
  • 750 Adet Personel Çalıştmaktadır.
  • 110 Adet SİHA ve İHA üretip teslim etmiştir
  • Yerli olarak üretilen insansız hava araçlarının yüksek performans göstermesi ve dünyada adından söz ettirmesi yatırımcıların ilgisini çekmiştir. Bu sebeple Baykar firmasına yatırım yapmak isteyen yatırımcılar baykar Borsada Var mı? Sorusunun cevabını bulmaya çalışıyorlar. Baykar firması borsada işlem görmemektedir. Halka açık değildir. Halka arz edilmemiştir. Borsa kodu bulunmamaktadır.

Siz de Ücretsiz 100 Bin TL ile BORSADA İŞLEM YAPARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.. Demo Hesap Açmak İçin Tıklayın

Baykar Yönetim Kurulu

  • Yönetim Kurulu Başkanı: Özdemir Bayraktar
  • Genel Müdür: Haluk Bayraktar
  • Teknik Müdür/CTO: Selçuk Bayraktar
  • Finans Müdürü: Ahmet Bayraktar

Yerli ve milli İHA, SİHA üreten Bayraktarlar’ın yönettiği şirket borsada işlem görmemektedir.

Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu