Bitcoin İşlem Saatleri

Bitcoin İşlem Saatleri

Merhaba, Bitcoin borsalarında işlem yapmaya yeni başlayanların sıklıkla sorduğu sorulardan biri bitcoin işlem saatleri nedir oluyor. Bu yazımda Bitcoin hafta içi ve hafta sonu işlem saatleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Bitcoin işlemleri haftanın 7 günü 24 saat sürmektedir. Normal piyasaların aksine açılış yada kapanış saati yoktur. Hafta sonu bitcoin alınır mı diye sormuştu bir arkadaşım. Buradan da cevaplamış oldum. Hafta sonu bitcoin alıp satabilirsiniz.


Hafta içi ve hafta sonu 24 saat bitcoin borsaları aktif bir şekilde işlemlere devam ederler. Hafta sonu bitcoin alamk isteyen bir kişi sadece para transferi konusunda sıkıntı yaşayabilir. Sebebi bankaların hafta sonu EFT işlemlerine kapalı olmasıdır. Hafta sonu sadece aynı bankalar arası para transferi yapabilirsiniz. Yani sadece havale yapabilirsiniz.

Hafta Sonu Bitcoin Transferi Yapılır mı?

Yukarıda da söylediğim gibi bitcoin işlem saatleri 7 gün 24 saattir. hafta sonu dilediğiniz gibi bitcoin transferi yapabilirsiniz. İster cüzdanınızdan isterseniz bitcoin borsasında bulunan hesabınızın içerisindeki sanal parayı transfer edebilirsiniz.

Kripto Para İşlem Saatleri

Kripto paraların işlem saatleri de bitcoin ile aynıdır. Sanal paraların hepsi 7 gün 24 saat işlemlere açıktır. Elinizde herhangi bir sanal para varsa dilediğiniz saatte transfer edebilirsiniz ve uygun alıcı satıcı durumuna göre alıp satabilirsiniz.

Bitcoin alış satış saatleri konusunun sonuna geldik. Bitcoin gibi sanal paralar ile işlem yapmak tecrübe gerektiren işlemlerdir. Bitcoin gibi sanal para piyasalarına yeni giriyorsanız, detaylı araştırmalar yapmak sizin faydanıza olacaktır. Umarım faydalı bir yazı olmuştur hoşçakalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu