BMC Borsada Var Mı?

BMC Borsada Var Mı?

Merhaba ülkemizde savunma sanayinde önemli bir yeri olan BMC, Kamyon, Otobüs, Zırlı Araçlar ve Yedek parçalar üreterek adından sıkça söz ettirmektedir. Dolayısı ile BMC borsada var mı sorusu yatırımcılar tarafından sorulmaktadır.

BMC hisseleri henüz halka açık değildir ve borsada işlem görmemektedir. Dolayısı ile BMC hisseleri yatırımcılar tarafından alınıp satılamamaktadır.

Not: Nasdaq endeksinde işlem gören BMC hisseleri ülkemizde üretim yapan BMC ile farklı firmalardır.

BMC Neler Üretiyor?

Kamyon

BMC tuğra adı ile kamyon üretimi yapmaktadır. Modeller, çekici, yol ve inşaat olarak ayrılmıştır.

Otobüs

Belediyeler ve halk otobüsü işletmecilerinin ihtiyaçlarına yönelik otobüs üretimi yapmaktadır modelleri, Procıty, Neocıty, Neoport

Savunma Sanayi

Ordumuzun ihtiyaçları doğrultusunda BMC Türkiye’de ki en büyük savunma sanayi üreticileri arasındadır. Savunma sanayi üretimleri, Altay, Kirpi, Amazon, Taktik tekerlekli araçlar, Lojistik destek araçları, Özel araçlar, Amazon UKS

Aynı zamanda yedek parça üretimi yapan BMC yerli motor geliştirme konusunda çalışmalar yapmaktadır.

BMC hisseleri halka arz edilip borsada işlem görmeye başlarsa bu yazıyı düzenleyeceğim. Bmc borsada işlem görmemektedir.

BMC Hakkında

BMC resmi sitesinde yer alan BMC Hakkında Yazısı;

1964 yılında kurulan Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC; bugün, İzmir Pınarbaşı’ndaki 250 bin metrekarelik alana yayılan modern tesislerinde, geniş ürün gamı, nitelikli iş gücü ve yüksek üretim kapasitesi ile otomotiv ve savunma sanayine özel çözümler sunuyor.

BMC Pınarbaşı Fabrikası, otobüsten kamyona, mayına karşı korumalı zırhlı araçtan taktik tekerlekli araca kadar pek çok farklı konfigürasyondaki ticari ve savunma sanayi aracını üretebilecek esneklikte çalışıyor. 2.500’ün üzerinde çalışanı ile dinamik ve güçlü insan kaynağına sahip olan BMC, tasarımdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm çözümlerini kendi bünyesinde bulunduruyor.

İlk günden bugüne 300 bin adedi geçen araç üretimi ile 80’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık katma değer sağlayan BMC; yoğun Ar-Ge çalışmalarının ışığında, ileri teknolojiyle standartlarını sürekli yükseltiyor.
Uzman yetkili servisleri ve güçlü satış ağı ile Türkiye çapında bakım onarım ve servis hizmeti sunan BMC; sektörel trendleri yakından takip ederek yüksek teknolojili, dayanıklı, güvenilir ve çevre dostu araçlar üretmeye devam ediyor.

Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Exit mobile version