Borsada Serbest Fiyat Ne Demek?

Borsada Serbest Fiyat Ne Demek?

Borsayı anlamak ve öğrenmek için borsa terimlerini anlatmaya devam ediyorum. Bu günkü konumuz Borsada Serbest Fiyat yani borsada serbest fiyatlı emir ne demek’tir olacak.

Borsada serbest fiyatlı emir, örneğin hisse senedi alış yada satış işlemlerinde, hisse senedinin herhangi bir fiyattan alış yada satış yapılmasını sağlayan emir türüdür.


Örneklendirerek anlatmam gerekirse, ABC hissesi için serbes Fiyatlı emir girişi yapan bir yatırımcı, ABC hissesini her fiyattan al yada sat demiştir. Yani ABC hissesini almak isteyen bir yatırımcı serbest fiyatlı emir girerek hisse fiyatı 10.00 Lira olsa da AL, 15.00 Lira olsa da AL emri girmiş olur.
İsteyene Ücretsiz 100 Bin TL Sanal Para ile Hisse Senedi Alıp Satın

Ücretsiz 100 Bin TL ile borsada risk almadan işlem yapabileceğiniz Demo Hesap Açmak İçin Tıklayın

Borsada serbest fiyatın tanımı bu şekildedir. Serbest fiyat emri girildiğinde işlem sırasına göre yatırımcı için en cazip fiyat gerçekleşir. Örneğin ABC hissesinin fiyatı 10.00 Lira ile 10.10 Lira arasında değişiyor. Yatırımcı serbest fiyatlı emir girişi yaptığında, ABC hissesi için emir sırası geldiğinde en düşük fiyattan almak üzere emir gerçekleşir.

Borsada serbes fiyat ne demek konumuzun sonuna geldik. Umarım aradığınız bilgiye ulaşmanızı sağlamışımdır. Hoşçakalın, bol kazançlar.


İlginizi Çekebilir

İnternetten Para Kazanma Yolları

Sermayesiz İş Kurma Fikirleri

Borsadan Nasıl Kazanılır? 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Serbest fiyat hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler makalemizi adresini ziyaret edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı