Borsada Te Ne Demek?

Borsa da TE Nedir Ne Demektir?

Borsa da yatırım yapan yatırımcılar borsa ile ilgili bazı terimleri öğrenmelidir. Forum sitelerinde sıkça söz edilen borsada te nedir? Detayları ile inceleyeceğiz.

Borsada Te Ne Demek?

Borsada Te’nin açılımı Teorik Eşleşmedir. Yatırımcılar hisse senedi piyasası açılmadan önce yada sürekli işlem saatlerinde devre kesici uygulamasına konu edilen hisse senetlerinin, alıcıların ve satıcıların toplamına göre belirlenen fiyatı, hisse fiyatı hareket etmese de görebilmektedir.

Biraz karışık bir tanım oldu. Borsada Te nedir? Borsada Te Ne demektir? Ayrıntısı ile anlatmaya çalışacağım. Daha önce Teorik Eşleşme Nedir? Yazında da borsada Te nin ne demek olduğunu yazmıştım. Bu yazımda tekrar üzerinden geçeceğim.

Borsada te ile sürekli işlem seansı başlamadan önce 09:40 ile 10:00 saatleri arasında girilen emirlere göre hissenin denge fiyatını görebilirsiniz. Ayrıca devre kesici uygulamasına konu olan hisselerin devre kesici süresince emir iletimleri doğrultusunda teorik fiyatını görebilirsiniz.

Tek fiyattan emir toplanan hisse senetleri için belirlenen işlem saatleri vardır. İki işlem saati arasında verilen emirlere göre hissenin teorik fiyatı te ile görülebilir. Genellikle borsada Trade yapan yatırımcılar tarafından tercih edilirler.

Borsada te emir toplama aşamalarında oluşan alış ve satışların ortalamasını gösteren ücretli bir uygulamadır. Aracı kurum üzerinden yada bankaların yatırım bölümleri üzerinden borsada te görmek için derinlik lisansı temin edilebilir.

Te hakkında daha fazla bilgi için Teorik Eşleşme Nedir? Yazımı okuyabilirsiniz.

Sosyal paylaşım platformlarında hisse hakkında Te gören var mı? Te kaç? Te gören yazabilir mi? Gibi sorular soranların cümle içinde kullandığı TE ifadesinin anlamını anlatmaya çalıştım. Borsada te ne demek? Konusunun sonuna geldik. Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Borsada te ne demek? Konusu ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Exit mobile version