GEREL Hissesi Teknik Grafik Analizi | 2021

GEREL Hisse Senedine Ait Mum Formasyonu Teknik Grafik Analizi

GEREL kısa işlem koduna sahip GEREL şirketinin hisse senedi günlük güncel Mum Formasyonu Teknik Grafik Analizi bilgilerini ve 6 aylık 12 aylık ve 24 aylık fiyat getiri götürü işlemlerini bulabilirsiniz. Mum Grafiği verilen Hisse senedine ait en son formasyon teknik analiz durumu her gün Borsa Kapanış Seansı sonrası hemen otomatik olarak güncellenmektedir. Sizlerde Bu bilgileri ve formasyonları kullanarak kendinizi geliştirebilir. Anlamlarını öğrenebilirsiniz. Bol kazançlar

Mum Çubuk Nedir?

Mum Çubuk, Bir grafiğin seçildiği yerdeki veya periyottaki en düşük nokta, en yüksek nokta, açılış ve kapanış fiyatlarından oluşan çubuktur şeklinde tanım yapabiliriz.

Yukarıda görüldüğü üzere Mum Çubuk tanımını yapabilmek için Mum Çubuk grafiği nedir sorusunu da bilmek gerekir, Borsada teknik olarak mum çubuk ile beraber kullanılan bir grafik türüdür.

Mum Çubuk Formasyonu Nedir?

Bu formasyonu ilk olarak kullanan Japonlar, mum çubuk işleyişini 17. yüzyıldan itibaren özellikle 1850’li yıllarda pirinç ticareti yapabilmek için bulmuşlardır. Ticaretlerinde en düşük fiyat, en yüksek fiyat ve aynı zamanda ticaretin başladığı fiyat ve son bulunan fiyatı analizlerinde kullanmışlardır.

Japonların uyguladığı bu teknik analiz yöntemini Teknik Analist öncülerinden  Charles Dow 1900’lü yılların başında Teori olarak benzer özelliklerde teknik analiz yaklaşımında, benzer ilkeler üzerine çalışmalar yapmıştır. Bu Teori Bir Piyasada amaç ‘Fiyatların gidiş trendini belirlemek’ olduğu görüşüne dayanmaktadır.

Genel Bilgi Not: Amerikan Borsası Adı ; Dow Jones’tur, Bu borsa adını Charles Dow ve Edward Jones’un soyisimlerinden almıştır.

Mum Çubuk Teknik Analizin Mantığı

Diğer teknik analizlerde olduğu gibi burada ki asıl amaç trend yönünü belirlemek ve ona göre işlem yapmaktır. Bu amaca uygun formasyonlar oluşarak Alım veya Satım noktaları belirlenir. Trendler yön ve zaman bakımından teknik analizcilerce 3 ana gruba ayırılır. Bunlar;

Teknik Fiyat Trendleri

Yön Bakımından Trendler

  1. Aşağı Yönlü Trend (Fiyatın belirli çerçeveler ve koşullarda aşağı yönlü hareketlerini temsil eder.)
  2. Yukarı Yönlü Trend (Fiyatın belirli çerçeveler ve koşullarda yukarı yönlü hareketlerini temsil eder.)
  3. Yatay Yönlü Trend (Fiyatın belirli çerçeveler ve koşullarda yatay yönlü hareketlerini temsil eder.)

Zaman Bakımından Trendler

  1. Kısa VADELİ Trendler (3 gün ile 1 ay arasın da oluşan trendler)
  2. Orta VADELİ Trendler (1 ay ile 1 sene arasında oluşan trendler)
  3. Uzun VADELİ Trendler ( 1 sene ve 5 sene arasında oluşan trendler)

Mum Çubuk Teknik Analizi Grafiklerini Otomasyon sayesinde inceleyerek o anki trendleri değişimlerini ve oluşan, oluşacak formasyonları analiz ederek bu sayfa üzerinden sizlere sunuyoruz. Bu sayfada yer alan bilgiler tamamen sizlerin doğru karar vermesine yardımcı olmak için paylaşılmaktadır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Mum Çubuk Formasyonu bilgilerini kullanarak siz de 100.000 TL Sanal Para ile daha fazla deneyim kazanabilirsiniz.Ücretsiz viop demo hesabınızı hemen oluşturarak hisse senedi, döviz ve borsa endekslerinde kendinizi geliştirmek için tıklayın.

Borsa hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sitemizdeki diğer yazıları okuyabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları makalelerdeki yorumlar bölümünü kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Başa dön tuşu