İnternetten Para Kazanma Yolları

Para Kazanma Yolları

Para Kazanma Yolları Giriş

İçerik göster

Merhaba, Bu yazı 3 farklı yazının birleşimidir. İlk olarak internetten para kazanma yollarına bakacağız, Ardından Para kazanma yolu ve yöntemlerine ve Kadınlar için evde para kazanma yöntemlerini inceleyeceğiz. Para kazanma yöntemleri içirisinde aynı başlıkları görürseniz okumadan geçebilirsiniz. Yukarıda da söylediğim gibi 3 farklı makaleyi birleştirdim o sebeple aynı başlıklarla karşılaşmanız çok olasıdır.

İnternetten Para Kazanma Yolları – 22 Etkili Yöntem

İnternetten para kazanma yolları, internetten nasıl para kazanılır, Evde internetten para kazanmak gibi binlerce yazı içerisinden en etkili para kazanma yollarını sizler için araştırdım. Bu yazıyı okuduktan sonra internetten nasıl para kazanılır öğrenmiş olacaksınız.


Konumuz oldukça uzun olacak. Gerçek internetten para kazanma yöntemlerini inceleyeceğiz. Saçma sapan yöntemler ile sizi meşgul etmeyeceğim en etkili internetten para kazanma yöntemlerini yazacağım. İntenette para kazanma yollarını yıllardır araştıran ve deneyen biri olarak çok faydalı bir yazı olacağını düşünüyorum.

Evde yada iş yerinde boş vakti çok olanların, ev hanımlarının yada ara ara boş vakitlerde internet üzerinden para kazanmak isteyenlerin mutlaka kendine göre bir yöntem bulacağı araştırmamıza hazırsanız başlayalım. İlk olarak yöntemleri madde madde sıralayalım ardından internet üzerinden para kazanma yollarını başlıklar halinde anlatalım.

 1. Blog Yazmak
 2. Anket Doldurmak
 3. Youtube Videosu Çekmek
 4. Udemy Eğitim Vermek
 5. Backlink Satışı Yapmak
 6. Kendi Web Sitenizi Kurmak
 7. Sanal Asistanlık Yapmak
 8. Dil Çevirisi Yapmak
 9. Online Özel Ders Vermek
 10. Sosyal Medya
 11. Web Tasarımı Yapmak
 12. Makale Yazmak
 13. Kindle eKitap Yazmak
 14. Ders Notlarını Satmak
 15. Alan Adı-Domain Alıp Satmak
 16. Fotoğraf Satmak
 17. Mobil Uygulama Geliştirmek
 18. Online Danışmanlık Yapmak
 19. Oyun İçi Alım Satım Yapmak
 20. Twitch Yayını Yapmak
 21. Para Kazandıran Uygulamaları Kullanmak
 22. Bionluk
 23. Lambader Satmak

1- Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak günümüzde çok popüler olan internetten para kazanma yollarından biridir. İlgilendiğiniz, sevdiğiniz yada bilgi sahibi olduğunuz herhangi bir konuda yazılar yazarak para kazanabilirsiniz. Blog yazarak çok fazla kazanç sağlayan bloggerlar vardır.

Blog yazarak para kazanmak isterseniz ilk olarak blog sitesi kurmanız yada kurdurtmanız gerekmektedir. İnternet üzerinde pek çok insan blog sitesi kurmaya yardımcı olmaktadır. İnternet üzerinden arama yaparak kendi blog sitenizi kısa sürede kurabilir ve hemen yazı yazmaya başlayabilirsiniz. Siteyi yapan kişiye göre değişir ama kendi blog sitenizi yetenekli bir webmaster saatler içinde kurup size teslim edebilir.

Blog sitenizi teslim aldıktan sonra yazmak istediğiniz her konuda yazı yazıp gerek Google Adsense üzerinde gerek sitenize farklı reklamlar alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sitenizi ziyaret eden insanlar çoğaldıkça geliriniz de o denli artacaktır. Blog yazmaya başlamadan önde mutlaka makale nasıl yazılır tarzında araştırmalar yapmalısınız.

Blog yazarak 10.000’lerce Lira kazanan bloggerlar vardır. Bunlardan biri neden siz olmayasınız? Yazı yazmayı seviyorsanız düzenli olarak boş vakitlerimde makale yazabilirim diyorsanız blog yazma fikri tam size göre.

2- Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket doldurarak para kazanmak hiç sevmediğim fakat internetten para kazanma yöntemlerinden biri olduğu için isteye koymak zorunda olduğun yöntemdir. Anket doldurarak para kazanmak çok zorlu bir iştir. Çok fazla zaman kaybına sebep olmaktadır ve insanın gelişimine neredeyse hiçbir katkı sunmamaktadır. Anket doldurarak para kazanmak isterseniz bazı internet siteleri bu hizmeti sağlıyor ilgili internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Önermediğim bir yöntem olduğu için anket sitelerinin linklerini paylaşmayacağım. Anket siteleri üyeleri katogorize ederek kişilere anketler yollamaktadır. Örneğin 65 yaş üzeri insanlar üzerinde yapılacak bir araştırma için 65 yaş üzeri üyelere anket gönderilir. Bu sebeple ilgili sitelere sizin tüm bilgilerinize sahip olup ona göre anket gönderimi yaparlar. Size gönderilen anketi doldurduğunuzda para kazanmaya başlarsınız.

3- Youtube Videosu Çekerek Para Kazanmak

Bir dönem benim de yapmaya çalıştığım fakat başaramadığım çok kazançlı bir internetten para kazanma yöntemidir. Teorik olarak çok kolay bir işlemdir. Video çekmeyi seviyorsanız çektiğiniz videoları Youtube yükleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube üzerinden para kazanmak için ilk olarak bir youtube hesabına ihtiyacınız var. Yotube hesabızını oluşturun ve videolarınızı yüklemeye başlayın. Yüklediğiniz videolar ile para kazanmaya başlamak için Youtube’un size sunduğu şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Youtube para kazanma şartları: 1000 abone, 10000 kanal görüntülenmesi ve son 12 ayda 4000 saat izlennme.

Bu şartları yerine getirdiğinizde Youtube kanalınızı Adsense ile ilişkilendirip hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube milyonlarca kullanıcısı olan bir sosyal video paylaşım sitesidir. Youtube üzerinden Milyonlarca Dolar para kazanan Youtuberlar vardır. Özgüveniniz yüksekse internetten para kazanam yöntemlerinden biri olan Youtube’da video yayınlayarak para kazanma fikri tam size göre.

4- Udemy İle Eitim Vererek Para Kazanmak

Udemy Online olarak kurslar alabileceğiniz yada kurs verebileceğiniz bir platformdur. Bu olatformnda binlerce eğitmen bulunmaktadır. Sizde Udemy üzerinden bilgi birikiminizi kurs olarak satışa çıkartabilirsiniz. Udemy üzerinden eğitmen olmak isteidğinizde Udemy size nasıl kurs hazırlayacağın konusunda yardımcı olur.

Eğitim vermek istediğiniz konuyu derslerinizi Google Docs, Microsoft Excel ya da favori not defteriniz üzerinde planlayın. İstediğiniz dilde kursunuzu hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız kursu kameraya kaydedin ve yükleyin. Ardından emeklerinizin karşılığı olarak vidoya çektiğiniz bilgi birikiminizi satarak para kazanmaya başlayın. Udemy internetten para kazanma yoları arasında eğitmen olmak isteyenler için eşsiz bir fırsattır.

5- Backlink Satışı Yaparak Para Kazanmak

Backlink bir internet sitesinden başka bir internet sitesine link çıkışıdır. Örneğin ‘Youtube’ kırmızı ile yazılan yer bir backlinktir. Sizi bu yazı içerisinden Youtube yönlendirmeye çalıştım ve backlink oluşturdum. Sizde bunun gibi backlink satışı yapabilirsiniz. Bu nasıl olacak derseniz anlatmaya başlayayım. Örneğin; günlük 5000 organik ziyaretçisi olan otoritesi yüksek bir siteniz var. Sitenizin konusu para ve borsa ile ilgili olsun. Bir yatırım kuruluşu müşteri çekmek için kendi anahtar kelimesinde Örneğin; Borsa hesabı nasıl açılır? Cümlesi Google’a yazıldığında ilk sırada olmak ister. Bunun içinde otoritesi yüksek alanıyla igili sitelerden Backlink almak ister.

Google sitelerden gelen bağlantıları önemsediği için yatırım firması otoritesi yüksek kaliteli sitelerden ne kadar çok kaliteli backlink alırsa o kadar çok kuvvetlenir ve arama sonuçlarında üst sıralarda yer alır. Sizde bu şekilde siteniz üzerinden backlink satarak internet üzerinden para kazanabilirsiniz. Backlink iyatı sitenizin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Tek bir backlink fiyatı 30 Lira’da olabilir 3000 Lira’da bu tamamen sitenizin kalitesine bağlıdır.

6- Kendi İnternet Siteniz Üzerinden Para Kazanmak

Yukarıda ki blog yazarak para kazanmak konusundan farklı olarak yazı yazmadan online bir e-ticaret sitesi kurarak internetten para kazanabilirsiniz. Site fikirleri çoğaltılabilir. Bir ürünün satışını yapacağınız site de olabilir, Google gibi reklam sağlayıcılar sayesinde sitenize reklam alarakta para kazanabilirsiniz. Bir forum sitesi kurabilirsiniz.

Kurduğunuz internet sitesini ziyaret edenler sayesinde veya siteniz üzerinde bir ürün satışı yaparak internetten para kazanabilirsiniz. Online satış yapmak benim beceremediğim bir para kazanma yöntemidir. Benim için şu anda en güzel internette para kazanma yöntemi Blog yazarak para kazanmaktır. Yeteneğinize göre kendi web sitenizi kurabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

7- Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak

Sanal Asistanlık adından da anlaşılacağı gibi internet üzerinden yapılan bir iştir. İlgi ve yeteneklerinize göre sanal asistanlık ilanlarını takip edebilir ve evinizden çalışma imkanı elde edebilirsiniz. Peki bu sanal asistan ne iş yapar diye soracak olursanız.

 • Sanal asistan mail yönetimi yapar. Gelen ve giden mailleri kontrol ederek yönlendirme yapar.
 • Arama yönlendirme sayesinde iş yerine gitmeden telefonlara cevap verir.
 • Sanal asistan iş verenin ihtiyaçları doğrultusunda araştırmalar yapar.
 • Günlük randevuları takip eder ve randevu listesi oluşturur. Yani iş yerinde sekreterin yaptığı her işlemi internet üzerinden yapar.

Sanal asistan olarak interten üzerinden para kazanabilirsiniz. Aylık sabit bir geliriniz olabilir yada anlaşma şartlarına göre gelir elde edebilirsiniz. Sanal asistanlık ilan sitelerinden kolaylıkla ilgi alanınıza göre iş bulmanız mümkündür.

8- İnternet Üzerinden Çeviri Yaparak Para Kazanmak

İnternet üzerinden çeviri yaparak kazanmanın değişik yolları vardır. Bu yolları biraz açacak olursam Yurt dışı iletişimi bulunan firmalar sürekli olarak tercüman aramaktadır. Firma Bir evrağın çevirisini yaptırmak istedğinde ilan verir. Eğer yabancı dil bilginiz var ise bu şekilde çeviri yaparak internet üzerinden para kazanabilirsiniz.

İnternet üzerinden çeviri yaparak kazanmanın bir diğer yolu da online çeviri siteleridir. Online çeviri siteleri üzerinde çeviri yapabilir ve para kazanabilirsiniz. En bilindik Çeviri Siteleri;

9- Online Ders Vererek Para Kazanmak

Son zamanlarda yaşadığımız Covid-19 Salgını online olarak verilen eğitimleri daha çok tercih edilir hale getirmiştir. Bir uzmanlık alanında kendini geliştirmek isteyenlere yada imkanı olmayıp çocuğunun gelişmesini isteyen aileler ile anlaşarak online ders vererek internet üzerinden evinizden para kazanabilirsiniz.

Coranavirs salgını online ders ve eğitimleri ön plana çıkartmış devletler çocuklara bile online ders verme girişiminde bulunmuştur. İnternet üzerinden canlı bağlantılar sayesinde bireysel yada toplu şekilde ders verebilirsiniz. Ayrıca bir online dershane ile anlaşabilir ve derslerinizi evinizden dershane öğrencilerine canlı bağlantı sayesinde verebilirsiniz. Eşim geçen sene Öğretmenlik sınavına hazırlanırken online olarak ders almıştı ve 1200 Lira ödeme yapmıştık.

Bir konuda uzmanlığınız varsa online olarak ders vermek tam size göre olabilir. Bu yöntemi yapamama derseniz diğer internetten para kazanma yolları ile devam edelim.

10- Sosyal Medya İle Para Kazanmak

Sosyal Medya ile internetten para kazanmak kardeşimin ilgilendiği bir konuydu haliyle duruma hakim biri olarak nasıl para kazanacağınızı anlatayım. Sosyal medya ile internetten para kazanmanın değişik yolları vardır bunlardan ilk fenomen bir sayfa oluşturup ürün tanıtımları yaparak yani sosyal medya hesabınıza reklam alarak para kazanmaktır.

İkinci yöntem; Kendi ürününüzün, takipçisi yüksek bir hesapta reklamını yaptırarak para kazanabilirsiniz.

Üçüncü Yöntem; Sosyal medya hesapları alıp satarak para kazanabilirsiniz fakat bu konuda çok dikkatli olmalısınız bir dolandırıcıya rastlamanız içten bile değil. Bu tür işlerde satın aldığınız sosyal medya hesabına para ödemeden önce mutlaka sayfayı kendi üzerinize alın yoksa kötü sürprizlerler ile karşılaşabilirsiniz.

Yüksek takipçi sayılarına sahip sosyal medya hesapları tek bir reklam için 500 Lira 1000 Lira talep etmektedir. Ne kadar karlı bir iş olduğuna artık siz karar verin. İnternet üzerinden para kazanmanın en etkili yollarında biri sosyal medya ile para kazanmaktır. Bunun sebebi milyarlarca insanın her gün sosyal medya sitelerinde etkileşim içerisinde olmasıdır.

11- Web Tasarımı Yaparak Para Kazanmak

Web tasarımı çok kolay bir iş değildir fakat yerine göre çok kazançlıdır. Saatler içerisinde yapacağınız bir tasarım için 100 Lira’da kazanabilirsiniz 1000 Lira’da Bu tamamen sizin yeteneğinize ve interneti sevmenize bağlıdır. Web tasarımı konusunda hiç bilgim yok derseniz web tasarım dersleri veren binlerce eğitim videosundan faydalanabilirsiniz. Zamanla pratikler yaparak kendinizi geliştirir ve bir web tasarım uzmanı olabilirsiniz.

İsterseniz ücretli online eğitim satın alırsınız isterseniz ücretsiz eğitim setlerini araştırarak kendinizi geliştirirsiniz. İlk başta dediğim gibi çok kolay bir iş değildir fakat öğrenirseniz size evinizde oturduğunuz yerden internet üzerinden ciddi paralar kazandırır.

12- Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak belkide internet üzerinden para kazanma yönetmeleri içerisinde herkesin yapabileceği bir iştir. Çünkü ilgi alanınıza göre yazı yazdığınızda para kazanmanız çok kolay hale gelecektir. Blog sitenize mnakale yazarak para kazanma konusunu yukarıda işlemiştik. Ben Blog kuramam ve yazamam derseniz makale arayan sitelere makale yazabilirsiniz. Bu nasıl olacak derseniz;

İnternet üzerinde, yazdığınız makaleleri satacağını platformlar vardır. Bu platformalara üye olarak yazdığınız makaleyi belirlediğiniz fiyattan satabilirsiniz. Sattığınız makaleden platform gerekli komisyonunu alır. Alıcılara ulaşmanız platformlar üzerinden daha basit olur. Yok ben üye olmama derseniz forum sitelerinden de yazdığınız makaleleri satabilirsiniz.

Makale yazarları ortalama 100 Kelime için 1.5 Lira ile 3.5 Lira arasında ücret talep etmektedir. Bir makalenin uzunluğunun 2000 Kelime olduğunu ve 100 Kelimesini 2.5 Liradan yazdığınızı varsayarsanız makale için 50 Lira kazanabilirisiniz. Gelirinizi araştırma ve yazı yazma yeteneğinize göre artırabilirisiniz.

Makale yazarak para kazanmak internet üzerinden para kazanma yöntemi olarak birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Sizde makale yazarak ciddi gelir elde edebilirsiniz.

13- Kindle eKitap Yazarak Para Kazanmak

Amazon Kindle üzerinden eKitap yazarak para kazanmak mümkün. İngilizce biliyorsanız ve yazma yeteneğiniz iyiyse Amazon Kindle yayınları ile ciddi miktarlarda para kazanabilirsiniz. Sistem çok basit işlemektedir. Bilgisayar,telefon yada tabletten elektronik formatta kitap yazıp Amazon Kındle yüklüyorsunuz. Yayınlama 5 dakikadan az sürer ve kitabınız 24-48 saat içinde dünya çapındaki Kindle mağazalarında görünür. Amazon’da milyonlarca okuyucuya ulaşabilirsiniz. Kitabınız satıldıkça para kazanmaya devam edersiniz.

Daha detaylı bilgi için Amazon Kındle Nedir? Nasıl eKitap yüklenir ve Nasıl Kazanılır? Yazıma göz atabilirsiniz

14- Ders Notlarını Satarak Para Kazanmak

Okulda tuttuğunuz der notlarına artık ihtiyacınız kalmadıysa internet üzerinden ders notlarınızı satıp para kazanabilirsiniz. Bu nasıl olacak derseniz ders notu satışı ile ilgili bazı alışveriş siteleri vardır. Bu sitelere üye olarak elinizde olan ders notlarını satabilirsiniz. Bu sistem size sürekli gelir sağlamasa da en azında kağıt masraflarınızı çıkartmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bu siteler üzerinden ikinci el kitaplarınızı satarak internet üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

15- Alan Adı-Domain Alıp Satarak Para Kazanmak

Alan adı yani domain internet adresleridir. Örneğin Paradan.net Bir alan adıdır. Bu alan adı geçmişine göre yada aranma hacimlerine göre veya bir markanın ismi olduğunda değerli hale gelmektedir. Örneğin Sahibinden.com Türkiye’de en fazla ziyaret edilen internet sitelerinden biridir. Dolayısı ile sahibinden alan adı oldukça değerlidir.

Sizde internet üzerinden böyle değerli domainleri takip edip satın alabilirsiniz. Satın alma işlemini domain kaydı yapan firmalar üzerinden yada direkt başka bir kişiden yapabilirsiniz. Satın aldığınız değerli alan adını forum sitelerinden veya diğer alan adı alış satışı yapılan siteler üzerinden satabilirsiniz. Bir örnek daha vereyim. Şu adan 3 harfli .com uzantılı yani xyz.com gibi bir alan adı neredeyse bulunmamaktadır. Hepsi daha önceden değerlenebileceği düşünülerek satın alınmıştır.

İnternette alan adı araştırması yaparken 3 karakterli .com uzantılı bir alan adına, uygun fiyata denk gelmeniz, size ciddi bir kazanç sağlayabilir. Bu şekilde değerli olabileceğini düşündüğünüz alan adlarını satın alıp tekrar satarak internet üzerinden para kazanabilirsiniz.

16- Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

Fotopraf öekmeyi seven biriyseniz ada etkili fotoğraflar çekebilirim derseniz bu başlık tam size göre olabilir. Çektiğiniz fotoğrafları internet üzerinden satarak para kazanmanız mümkün. Hem eğlenip hem para kazanmak çok hoş bir duygu. Fotoğraflarınızı satarak para kazanabileceğiniz bazı internet sitelerini buraya bırakıyorum ihtiyacını olursa incelersiniz.

17- Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak

Mobil uygulama kodlamak, yazmak çok zahmetli ve bilgi gerektiren bir iştir ama imkansız değildir ve çok kazançlıdır. Örneğin bir arkadaşım mobil okey uygulaması yaptırmak istemişti. Uygulama geliştiren bir kişi ile yaptığı görüşme sonucunda geliştirici arkadaşımda 15.000 Lira talep etti. Ne kadar karlı bir iş değil mi?

Mobil uygulamalar geliştirmek sıkı bir eğitim sayesinde mümkündür. Bu iş ile ilgilenen çok fazla kişi vardır fakat bir çoğu yolun yarısında sıkılır. İyi bir öğrenciyseniz sizde mobil uygulama geliştirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. İster başkaları için geliştirirsiniz isterseniz kendiniz bir uygulama yapıp Google Play Store veya Apple Store Üzerinden yayımlayabilirsiniz.

Yayınladığınız uygulamayı ücretli yada ücretsiz indirme seçenekleri ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ücretli indirme yöntemi ile her indirme için kullanıcılar size para öderler. Ücretsiz indirme seçeneğinde uygulama içi reklamlardan para kazanmanız mümkün hale gelir. Uygulama ne kadar çok indirilirse kazancınız da o kadar artar.

18- Online Danışmanlık Yaparak Para Kazanmak

Online danışmanlık yapmak uda uzaman olmanızı gerektiren bir para kazanma yoludur. Örneğin borsada yatırım danışmanı olmak için SPK Lisanslarına sahip olmak gerekir. Böyle lisanslarınız varsa online olarak internet üzerinden yatırımcılara danışmanlık yapabilirsiniz. Yada psikoloji alanında gerekli eğitimleri aldıysanız psikolojik destek görmek isteyen insanlara internet üzerinden danışmanlık yapabilirsiniz.

Özellikle psikoloji ve yatırım alanlarında online danışmanlık hizmeti veren kişilerin sayısı oldukça fazla. Sizde kendinizi bir konuda geliştirmişseniz online danışmanlık yapabilir ve evden yada herhangi bir yerden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Online danışmanlık ücretleri danışmanlık alanına göre değişiklik göstermektedir.

Nasıl online danışmanlık yapacağım derseniz yine internet üzerinden ilan sitelerine üye olup danışmanlık yaptığınızı diğer insanlara duyurabilir ve internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

19-Online Oyunlardan Para Kazanmak

Oyun oynamayı seven biriyseniz bu konu tam size göre. Online olarak oynanan oyunlarda oyun içi ürünlerin satıldığı internet siteleri yada oyun yapımcısının kendi sistemi içerisinde oluşturduğu pazarlar vardır. Bu pazarlarda oyun içi silahlar,elbiseler, karakterler satılmaktadır. Bazı oyunlarda silahlar çok değerlidir, bazı oyunlarda kıyafetler bazılarında karakterler. Her oyunun zorluk derecesine göre değerli materyalleri vardır.

Bu materyallerin alınıp satıldığı pazarlarda ucuza satılan bir materyali alıp daha yüksekten satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Böyle para mı kazanılır demeyin. Bu işi yapan bir arkadaşım aylık 3000 Lira’nın üzerinde kazanıyor. Dünyada milyonlarca oyuncusu bulunan online oyunlar var. Bu oyunlarda ticaret oldukça gelişmiş durumda. İnternet üzerinden para kazanmayı istiyorsanız oyun içi materyalleri alıp satarak para kazanabilirsiniz.

20- Twitch Yayını Yaparak Para Kazanmak

Twitch genellikle online olarak oyun oynayanların oyun oynarken canlı yayın yaptığı ve yapılan bu canlı yayından para kazandığı bir platformdur. Twitch üzerinden sadece oyun değil müzik,canlı sohbet gibi birsürü yayın yapmak mümkün ama genel olarak online oyuncuların bulunduğu bir palatform.

Twitch ile para kazanmanın bi yolu bağış sistemidir. İzleyiciler yayıncının yayınını izlemek istediklerinden miktar farketmeksizin bağışta bulunurlar. Bu sayede yayıncı para kazanmış olur. Diğer bir yol ise yayını izlemek isteyen bir kişi sohbet gibi belli kısıtlamalara takılmamak için yayıncıya ödeme yapar. Bu sayede Twitch üzerinde yayın yapan kişi para kazanmış olur.

Twitch yayını ile binlerce dolar para kazanmak mümkündür. Sizi izlemek isteyen kişi sayısı ne kadar fazlaysa o kadar para kazanırsınız. Online olarak oyun oynamayı ve konuşmayı seven biriyseniz Twitch üzerinden ciddi miktarda para kazanabilirsiniz.

21- Para Kazandıran Uygulamaları Kullanarak Para Kazanmak

Para kazandıran uygulamaları kullanarak para kazanmak mümkündür. Bazı uygulamaların kullanımı görevlere bağlıyken bazılar bilgi yarışması şeklindedir. Örneğin Bounty adında bir uygulama size anketler, uygulama testleri, kontroller, gizli müşteri gibi görevler verir ve tamamladığınız her görevden para kazanırsınız.

Hadi uygulaması’da canlı olarak yayınlanan para ödüllü bir bilgi yarışmasıdır. Bir dönem çok popüler olmuştur. Hadi uygulamasını kullanarak canlı olarak bilgi yarışmasına katılabilir ve internetten para kazanabilirsiniz. Hadi gibi Oynakazan uygulası da canlı bilgi yarışması uygulamasıdır.

Bu tür görevlerin ve yarışmaların bulunduğu uygulamaları telefonunuza, tabletinize indirerek internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

22-Bionluk İle Para Kazanmak

Bionluk  Türkiyede freelancer yani serbest çalışanlık sistemi ile işleyen bir platformdur. Bu platform üzerinden yeteneklerinizi istediğiniz fiyattan satışa çıkartabilirsiniz. Yani grafik ve tasarım, yazı, çeviri, video, animasyon,ses, müzik, yazılım ve teknoloji gibi yetenekleriniz burada değer buluyor. İnternet üzerinden serbest bir şekilde para kazanabileceğiniz yöntemlerden birisi  freelancer olmaktır.

İnsanlar yeteneklerine göre site içerisinde ilanlar paylaşırlar. Hizmet almak isteyen diğer insanlarda kişilerin yeteneklerini analiz ettikten sonra işi verirler. Bu sistem sayesinde serbest bir çalışma şekli oluşur. Sizde yeteneklerinizi Bionluk üzerinde değerlendirip paraya çevirebilirsiniz.

23- Lambader Satmak

Evde para kazanma yolları arasına da giren lambader yapmak ve satmak internet üzerinden para kazanma yollarından biridir. Bu konuyu da sıralamaya almamın sebebi bir arkadaşımın evde kendi el emeği ile lambader yaparak internet üzerinden satmasıdır. Ortalama 150 Lira maliyeti olan ahşap bir lambaderi evinizde tasarlayıp internet üzerinden satabilirsiniz.

Bir arkadaşım doğadan bulduğu kuru ağaç dallarını şekillendirip çok güzel çalışmalar gerçekleştiriyor. Ortalama 150 Lira’ya yaptığı lambaderi internetten 800 Lira gibi bir fiyata satıyor. El emeğinin bildiğiniz gibi karşılığı emekçi tarafından belirleniyor. Sizde evde lambader yapıp, internet üzerinden satıp para kazanabilirsiniz.

İnternet üzerinden para kazanma yöntemleri yazımın sonuna geldim. Aslında birsürü boş yöntemleri yazıp yazıyı uzatabilirdim ama gerek duymadım. Yukarıda bahsettiğim internetten kazanma yolları gerçekten kazandırmaktadır. Birkaç yöntem hariç hepsi birçok kişiye ek gelir saplamaktadır. Sizde boş kalan vakitlerinizde internetten para kazanmak isterseniz yukarıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Daha önce yazdığım para kazanma yolu ve yöntemleri yazımı, İnternetten para kazanma yolları yazısı ile birleştiriyorum. Para kazanma için neredeyse tüm yöntemleri bu yazı içerisinde topladım. Para kazanma yolu ve yöntemleri yazısının ardından evde para kazanma yöntemleri yazımı okuyabilirsiniz.

Para Kazanma Yolu ve Yöntemleri

para kazanma yolları yazımda internetten para kazanma yöntemlerini, evde para kazanma yöntemlerini, boş zamanlarda para kazanma yöntemlerini ve diğer Para kazanma yöntemlerini işledim. Yazı içerisinde kendinize göre bir para kazanma yöntemi bulacağınızı düşünüyorum. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Eklemek istediğin bir konu olursa yorum bölümünden ekleyebilirsiniz.

 1. Borsada Para Kazanmak
 2. Altın Alıp Satmak
 3. Forex‘te Para Kazanmak
 4. VİOP’ta Para Kazanmak
 5. Kripto Para Ticareti Yapmak
 6. Borsada Temettü Yatırımı Yapmak
 7. Blog Yazarak Para Kazanmak
 8. Makale Yazarak Para Kazanmak
 9. YouTube ile Video Çekerek Para Kazanmak
 10. Domain Ticareti Yapmak
 11. İkinci El Ticareti Yaparak Para Kazanmak
 12. Araba Alıp Satmak
 13. Toptan Ürün Alıp Teker Teker Satmak
 14. Döviz Alıp Satarak Para Kazanmak
 15. Resim Yaparak Para Kazanmak
 16. Katolog Satışlar Yaparak Para Kazanmak
 17. Organik Ürün Satışı Yaparak Para Kazanmak
 18. Evde Çocuk Bakmak
 19. Hobi Amaçlı Ahşap Eşyalar Yaparak Para Kazanmak
 20. İkinci El Cep Telefonu Alıp Satarak Para Kazanmak
 21. Sosyal Medya Fenomeni Olmak
 22. İkili Opsiyonlarda İşlem Yaparak Para Kazanmak
 23. Varantlarda İşlem Yaparak Para Kazanmak
 24. Takı Tasarlayarak Para Kazanmak
 25. Paranıza Faize Yatırarak Para Kazanmak

1-Borsada Para Kazanmak

Borsa da para kazanmak para kazanma yöntemlerinden biridir. Borsadan çok ciddi kazançlar sağlayarak zengin olmuş, forbes dünyanın en zenginleri listelerine borsa da yaptığı yatırımlar sayesinde yıllardır ilk sıralarda girmiş kişiler vardır. Bu kişileri daha detaylı incelemek isterseniz Borsa Zenginleri yazıma göz atabilirsiniz. Sizde borsa da yatırım yapıp zengin olabilirsiniz fakat borsa kazançlı olduğu kadar ciddi kayıpları olduğu bir alandır. Borsa da yatırım yapmadan önce detaylıca araştırmalı, bir uzmandan yardım almalısınız. Borsa hakkında fazla fikriniz yoksa Borsada Nasıl Kazanılır yazımı okuyabilirsiniz.

2-Altın Alıp Satmak

Altın alıp satmak çok kolay bir işlemdir. Her yatırım grubunda olduğu gibi altın alıp satmanın da bazı riskleri vardır. Kazanmanın yanında kaybetme riski de göz önünde bulundurulmalıdır. Altın alıp satarak para kazanmaya karar verirseniz, altın alım satım aracılığı yapan kurumların komisyon tutarlarını detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Alış ve satış arasındaki farkın az olması sizin daha fazla kar yapmanıza yada daha az zarar etmenize sebep olur. Altın alım satımı yaparak zengin olabilirsiniz. Bu işi yapan birçok kişi vardır. Altın alım satımı yaparak para kazanmak isteyen bir kişi haber akışlarını dikkatle takip etmeli, komisyon tutarlarını en ince ayrıntısına kadar incelemelidir. Nereden altın alıp satmalıyım derseniz. Bankalar üzerinden yada kuyumcular üzerinden alım satım yapabilirsiniz. Bankaların ve kuyumcuların komisyon oranları değişiklik göstermektedir.

3-Forex’te Para Kazanmak

Forexte para kazanmak zor olsada kazançları çok fazladır. Forexte kaldıraçlı işlemler nedeniyle kazanç ve kayıp oranınızda yüksek olur. Forexe atacağınız 1000 TL 100.000 TL gibi işlem görür. Örneğin 1000 TL’lik Dolar aldığınızda 100.000 TL’lik alım yapmış gibi işlemler yaparsınız. Bu sebeple kayıp ve kazanç oranları çok yüksek olur. Forexte yatırım yaparken çelik gibi bir iradeye sahip olmalısınız. Paranızın tamamı ile işlem yapmamalısınız. Haber akışlarını politik gelişmeleri ciddiyetle takip etmelisiniz. Forexte 5 gün 24 saat işlem devam eder. Hafta sonraları kapalıdır işlem yapılmaz. Forexte yatırım yapıp zengin olan birçok kişi vardır. Sizde onlardan biri olabilirsiniz. Tekrar etmekte fayda var forex çok ciddi kazanç ve kayıpların yaşandığı bir yatırım alanıdır. Yatırım yapmadan önce detaylı araştırma yapıp demo hesaplar üzerinden kendinizi geliştirmelisiniz. Acele etmeden doğru kararlar almalı duygusal davranmamalısınız.

4-VİOP’ta Para Kazanmak

Viop Borsa İstanbul bünyesinde bulunmaktadır. Viop, Vadeli işlem ve opsiyon piyasası anlamına gelmektedir. Adında da anlaşılacağı gibi vadeli işlemler gerçekleştirebileceğiniz bir piyasadır. Viop’ta forexte olduğu gibi paranız kaldıraçlı olarak işlem görür. Fakat forex ile aralarında ciddi farklar vardır. Viop’ta işlem yapmaya karar verirseniz VİOP Nedir yazımı okumanızı tavsiye ederim. Viop’ta işlemlerin kaldıraçlı olmasından dolayı yapılan kar ve zarar oranları yüksek olmaktadır. Diğer yatırım gruplarında olduğu gibi Viop’ta işlem yaparken bir uzmandan yardım almak, işlem yapmadan önce piyasayı öğrenmek sizin için çok faydalı olacaktır.

5-Kripto Para Ticareti Yapmak

Kripto paralar son zamanlarda çok fazla ünlenmiş ve büyük bir pazar oluşturmuştur. Kripto paraları bu kadar ünlü yapan nedenlerden birisi para transferlerinin çok hızlı gerçekleşmesi ve alıcı ve satıcı bilgilerinin yer almamasıdır. Böyle özellikleri olması dünyada çok fazla ilgi görmesini sağlamıştır. Kripto paraların babası denilen Bitcoin 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. İlk piyasaya çıktığında fiyatı 0.01 USD’dir. Sonradan 20.000 USD çok hızlı bir şekilde tırmanmıştır. Binlerce kat kazandırmış olması piyasada merak ve ilgi uyandırmış ardından Bitcon(BTC) benzeri Kripto paralar piyasaya çıkmıştır.

Piyasaya çıkan yüzlerce sanal para biriminin alınıp satılacağı online borsalar oluşturulmuştur. Bu borsalar vesilesi ile alım satım işlemleri yapılır. Bazıları bu durumu borsada hisse senedi alıp satmak gibi kullanmış ve Kripto para ticaretine başlamıştır. Sizce Kripto paralar üzerinden işlem yapıp zengin olabilirsiniz. Her yatırım grubunda olduğu gibi Kripto para alım satım işleminde de riskler vardır. Bu piyasada işlem yapmadan önce piyasayı detaylıca incelemeniz de fayda var Dilerseniz sitemiz üzerinden Kripto paraların anlık fiyatlarını takip edebilirsiniz. Anlık Kripto para fiyatları için TIKLAYIN

6- Borsada Temettü Yatırımı Yapmak

Temettü kar payı anlamına gelmektedir. Borsa da işlem gören şirketler yaptıkları karı yatırımcıları ile paylaşmaktadır. Yapılan karın paylaşılmasına temettü dağıtımı, ödemesi denilmektedir. Borsa da temettü yatırımı yapan çok sayıda yatırımcı vardır. Temettü yatırımı ve temettü Emekliliği yazımı okumanız sizin için çok faydalı olacaktır. Dünyada Borsada en fazla kazanan adam da bir temettü yatırımcısıdır. Temettü yatırımı yaparak ilerde sizde zengin olabilirsiniz. Temettü yatırımı yapmadan önce uzmanlardan yardım almanız doğru yatırımı yapmak konusunda faydalı olacaktır.

7-Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanabilirsiniz. Bunun için gerekli olan şey bir internet sitenizin olmasıdır. Piyasada çok ucuza interner sitesi kuran kişiler ve şirketler vardır. İnternet sitenizi kurduktan sonra ilgi duyduğunuz bir konuda yasal olarak suç işlemeden dilediğinizi yazıp çizebilirsiniz. Zamanla ziyaretçilerinizi arttırmayı başarırsanız ilerde çok fazla para kazanabilirsiniz. Ülkemizde bu alanda çok ciddi paralar kazanan kişiler vardır. Neden onlardan biri de siz olmayasınız ki?

Blog üzerinden para kazanmak için yazılarınızı özgün bir şekilde yazmaya özen gösterin. Google özgün yazıları daha fazla önemser ve sıralamalarda üstlerde taşır. Sıralamada yukarı çıkmak sitenizin ziyaretçi sayısını arttır. Sitenizi kurup özgün yazılar yazmaya başladıktan sonra sitenize reklam alıp o reklamlar üzerinden para kazanmaya başlarsınız. Bu işi hobi amaçlı olarakta yapabilirsiniz.

8-Makale Yazarak Para Kazanmak

Yukarda yazdığım blog yazarak para kazanmak yazısının kaynağı makalelerdir. Blog içerisinde makale yayınlayarak kısa sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz. Makale yazarak para kazanmanın değişik bir yolu daha vardır. Bazı internet siteleri makale satışları yapar. Bu internet siteleri de makalelerini başkalarına yazdırmaktadır. Sizde makale satan sitelere üye olup makalenizi yazıp satışa çıkartabilirsiniz. Yazı yazmayı seviyorum güzel yazı yazarım diyorsanız yazdığınız makaleyi satmak sizin için bulunmaz bir fırsat olabilir.

9-YouTube ile Video Çekerek Para Kazanmak

YouTube Dünyanın en büyük video yayın platformlarından biridir. Youtube üzerinden milyonlarca dolar kazanan kişiler vardır. Çok fazla takipçisi ve izlenmesi olan kişilere Youtuber denilmektedir. Video çekmeyi seven, özgüveni yüksek biriyseniz YouTube’da video çekip para kazanmak sizin için çok kolay olacaktır. Youtube’da para kazanmaya başlamak için Youtube’un bazı şartları vardır. Bu şartlar yayıncının 1000 Abonesinin bulunması ve videoların toplama izlenme süresinin 400 saat olmasıdır. Bu şartları sağlandıktan sonra Adsense’e başvurup videolarınızda reklam yayınlayabilir ve youtuber olma yolunda ilerleyebilirsiniz. Video yayınlarken dikkat edeceğiniz nokta videoların size ait olması ve telif haklarına uygun olmasıdır.

9-Twitch Yayıncısı Olarak Para Kazanmak

Konu para kazanmak olunca her konuya girmeye çalışıyorum. Twitch bir canlı yayın platformudur. Genellikle genç bireyler bu platformu daha çok kullanmaktadır. Twitch’te bağış bölümü vardır. Siz canlı yayın yaparken izleyiciler sizin için bağışta bulunurlar. Çok fazla izleyicisi olan ve canlı yayınlar sayesinde ciddi paralar kazanan twitch yayıncıları vardır. Sizde onlardan biri olabilirsiniz. Genellikle oyun oynarken canlı yayınlar açılmaktadır. Hem oyun oynayıp hem kazanmak isteyenler için bulunmaz bir platform

10-Domain Ticareti Yapmak

Domain internet sitelerinin ismidir. Örneğin bizim internet sitemiz www.paradan.net ‘tir. İşte bu isme domain denilmektedir. İnternet üzerinden birçok kişi domain alıp satmaktadır. İlerde değerleneceğini düşündüğünüz bir domaini alıp saklayabilir yada satışa aracılık eden platformlar aracılığı ile satarak para kazanabilirsiniz. Domainlerin belli bir kullanım süreleri vardır. Örneğin bizim sitemizin ismi 1 yıllığına bendedir. İstersem bu süreyi uzatabilirim ilk hak bana verilir. Eğer süreyi uzatmak istemezsem domain boşa düşer. Siz bu internet sitesinin isminin değerli olduğunu düşünürseniz alıp bir başkasına satabilirsiniz. Domainler (alan adları) kullanımına göre çok yüksek değerlere sahip olabilirler. Google’ın domaini paha biçilemez domainlerden biridir. Alan adı ticareti yaparak çok para kazanabilirsiniz.

11- İkinci El Ticareti Yaparak Para Kazanmak

Evinizde kullanmadığınız eşyaları satarak para kazanabilirsiniz. İkinci el satışı yapabileceğiniz birçok uygulama ve internet sitesi bulunmaktadır. Dünya çapında üyeleri olan en büyük sosyal ağ olan Facebook üzerinden bile satış yapabilirsiniz. Evinizdeki eşyaları paraya dönüştürdükten sonra araştırma yapıp fiyatının uygun olduğunu düşündüğünüz başka bir ikinci el eşya alıp satarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

12-Araba Alıp Satmak

Arabalar günümüzde herkesin ihtiyacı haline gelmiştir. Araba ticareti de bu sebeple çok büyük bir hacme sahiptir. Ülkemizde ikinci el araç satışı sıfır araç satışına göre daha fazladır. Aynı marka ve modelde araçlar temizliğine, kilometresine, geçmişte yaşadığı kazalara ve boya durumuna göre değerlenmektedir. Bazı zamanlar temiz kullanılmış araçlar piyasa değerinin altında satılmaktadır. Bu şekilde ucuz olduğunu düşündüğünüz bir aracı alarak hem kullanırsınız hemde aklınızdaki değere satabilirseniz para kazanırsınız. Ülkemizde bir yıl içinde kişi başı üç araç alış satışına izin verilmektedir. Üçten fazla olan satışlar ticarete girer ve vergiye tabi olurlar.

13- Toptan Ürün Alıp Teker Teker Satmak

Alışveriş yaparken karşımıza 2 alana 1 bedava gibi kampanyalar çıkar. Bu kampanya gibi birsürü kampanya hayatımıza girip çıkıyor. Bazı zamanlar öyle kampanyalar yapılıyor ki neredeyse bedava denilecek kadar düşüyor fiyatlar. Böyle kampanyaları takip ederek toplu ürün alışı gerçekleştirebilirsiniz. Toptan aldığınız ürünleri teker teker satarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca toptan ürün satan mağazalar aracılığı ile toptan ürün alıp yine teker teker satış yapabilirsiniz. Ticaret bilgisi yüksek kişiler bu yöntem sayesinde gelirlerini arttırabilirler. Mevcut bir işiniz varsa hobi ve gelir amaçlı olarak yine bu işi yapabilirsiniz. Örneğin piyasada tanesi 20 TL olan bir kalemi siz 5 Lira’ya toptan alırsanız, her şekilde 10 TL’ye satabilirsiniz. 5 Lira’ya alınan kalemler 10 Lira’ya satılırsa %100 kazanç sağlarsınız.

14- Döviz Alıp Satarak Para Kazanmak

Döviz ticareti ülkemizde yoğun olarak yapılmaktadır. Döviz fiyatlarının yükseleceğini düşündüğünüz zaman alacaksınız. Düşeceğini düşündüğünüz zaman satacaksınız sonra tekrar alttan geri alıp yükselince belli seviyelerden satacaksınız. Sistem işleyiş olarak çok basittir fakat her ticarette olduğu gibi döviz alıp satmanın riskleri vardır. Risklerden kısaca bahsetmem gerekirse örneğin Doların yükseleceğini düşünerek Dolar alamaya karar verdiniz. Fakat dolar yükselmedi ve gerilemeye başladı işte burada zarar etmeye başlarsınız. Umduğunuz fiyata yada maliyetinize tekrar yükselmesi zaman alabilir,belkide hiç gelemeyebilir. Burada kaybedilen para, süre uzadıkça daha da derinleşir. Yönleri doğru tahmin ediyorum diyorsanız döviz alıp satmak size para kazandırabilir.

15-Resim Yaparak Para Kazanmak

Resim yapmak çok basit görünsede bana göre tam bir yetenek işidir. Şahsen kendim ev bile çizemem. Her insanın yeteneği farklıdır. Tanıdığım birisi hayatta gördüğü her şeyi resmedebiliyordu. Fakat yeteneğini hiç kullanmıyordu. Kim bilir  yeteneğini kullansa belkide nerelere gelirdi. Konuyu dağıtmadan devam edeyim. Evde kendi imkanlarıyla resim yapıp satan birsürü sanatçı vardır. Eğer sizinde resim çizmeye merakınız ve yeteneğiniz varsa bu yeteneğinizi paraya çevirebilirsiniz. Çizdiğiniz resim size ait olacağı için ister 1 Lira’ya ister 1000 Lira’ya satarsınız. Yaptığım resimleri nerede satacağım diye soracak olursanız. Günümüzde internet kullanımı çok yaygındır. Yaptığınız resimleri online alışveriş sitelerinde satabilirsiniz. Kendi adıma evimi dekore ederken hazır tablo almak yerine el emeği tablo almayı tercih ederim. Eminim benim gibi düşünen binlerce insan vardır. Yada kara kalem portre çizerek Instagram,Facebook Gibi sosyal paylaşım sitelerinde satış yapabilirsiniz. Yeteneğinizi paraya dönüştürün.

16- Katolog Satışlar Yaparak Para Kazanmak

Günümüzde internetin çok yaygın kullanılması bazı firmaları değişik satış yöntemleri bulmaya zorlamıştır. Bu satış yöntemlerinden biride katolog ürün satış yöntemdir. Katolog satış yöntemi ile para kazanmaya karar verirseniz ilk olarak ürünlerini satacağınız firma ile iletişime geçersiniz. Firma sizi kabul ederse size ürünlerin bulunduğu bir katolog ile beraber katologda bulunan ürünlerin deneme sürümlerini gönderir.  Gönderdiği bu ürünleri sizden satmanızı ister. Satış yapılınca firmaya örneğin ABC Ürünün sattığınızı söylersiniz ve satış yaptığınız adresi belirtirsiniz. Firma sizin adınıza satılan ürünü kargolar ve o üründen size kar payı verir. Bu tür satış yöntemi genellikle kozmatik ürünlerin pazarlamasında kullanılır.  Sosyal medya (Instagram,Facebook ,Twetter) Üzerinden satışlar çok yoğun şekilde gerçekleşir. Özellikle kadınlar bu tür satışlar ile ciddi paralar kazanırlar. Ürünleri internetten satacaksınız diye bir kavram yoktur. İsterseniz elden satış da yapabilirsiniz. Ürünleri satmak ve çok para kazanmak sizin ticari anlayışınız ile doğru orantılıdır.

17- Organik Ürün Satışı Yaparak Para Kazanmak

Son yılların en popüler para kazanma yöntemlerinden biri organik ürünler pazarlamaktır. Organik ürünler üretecek  uygun ortamınız varsa organik Yumurta,Domates, Biber, Mantar gibi ürünleri çevrenize ve internet üzerinden dünyanın her yerine satabilirsiniz. Geçen sene mavi yumurta çok dikkatimi çekmişti. Tanesinin 10 TL olduğunu görünce şaşırmıştım. Mavi yumurta almak istedim ve üreticisini aradım 2 haftalık siparişlerin dolu olduğunu ürünleri en erken 2 hafta sonra gönderebileceğini söylemişti. Güzel kazançların elde edildiği organik ürün satışından sizde hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz.

18- Evde Çocuk Bakmak

Herhangi bir işte çalışmıyorsanız veya gündüz boş vaktiniz çoksa evde çocuk bakabilirsiniz. Genellikle ev hanımları tarafından yapılan çocuk bakma işi kazançlı bir iştir. Geçen sene eşim sınavlara hazırlanırken çocuğumu bakıcıya verdim hafta içi 5 saat çocuk bakma karşılığında aylık ortalama 900 TL ücret ödedim. Evde yapacak bir işiniz yok ve para kazanmak istiyorsanız çocuk bakma işi tam size göre olabilir. Çocuk bakmak zahmetli iştir özveri ister. Çocuklardan hoşlanmayan biriyseniz lütfen bu işe girmeyin. Ailelerin en değerli varlıkları çocuklardır. Severek yapmadığınız bir işten dolayı ilerde sorunlar yaşayabilirsiniz.

19- Hobi Amaçlı Ahşap Eşyalar Yaparak Para Kazanmak

Eliniz biraz marangozluğa yatkınsa, evinizde veya iş yerinizde ahşap ürünler yapabilir ve internet üzerinden veya elden satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuyla ilgili bir arkadaşım evine aldığı küçük aletler ile masa sandalye yapıp internet üzerinden satıyor. Google arama bölümüne el yapımı ahşap masa fiyatları yazarsanız bu işin ne kadar kazançlı olduğunu görürsünüz. 10.000 TL’ye satılan el yapımı ahşap masalar vardır. Maliyeti çok düşük olan bu işi hem hobi amaçlı hemde para kazanma amaçlı olarak yapabilirsiniz.

20- İkinci El Cep Telefonu Alıp Satarak Para Kazanmak

İkinci el cep telefonu alıp satarak para kazanmak çok kazançlı bir iştir. Kendim 4000 TL değeri olan telefonumu 2300 TL’ye satmıştım. Sonra 5000 TL değerindeki bir telefonu 2000 TL’ye almıştım. 2000 TL’ye ikinci el olarak aldığım telefona 2500 TL vermişlerdi vermemiştim. Gördüğünüz gibi ana paramdan ekside olsamda  uygun fiyata satın aldığım ikinci el bir telefondan 500 TL kazanma şansım oldu. Sizde internet üzerinden böyle fırsatları kovalayabilir ve güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Telefon fiyatı arttıkça edilecek kar oranı da artmaktadır. Fırsatları kovalayan biriyim diyorsanız İkinci el telefon satarak para kazanmak tam size göre olabilir.

21- Sosyal Medya Fenomeni Olmak

Sosyal medya insanların en fazla etkileşim içinde oldukları alandır. Bu mecrada milyonlarca takipçisi olan fenomenler vardır. Bu fenomenler kendi sayfalarında yaptıkları reklamlar yada sosyal medya sitesinin fenomenin paylaşım yapması karşılığında ödeme yapmayı teklif etmesi sayesinde milyonlarca Dolar para kazanmaktadırlar. Örneğin  Hopper HQ şirketinin yaptığı araştırmaya göre Ronaldo’nun Instagram’dan kazandığı yıllık ücret 47,8 milyon dolardır. Herkes bir Ronaldo olamaz fakat sizde sosyal medya platformaları üzerinden büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.

22-İkili Opsiyonlarda İşlem Yaparak Para Kazanmak

ikili opsiyon ile para kazanmak mantık olarak çok basittir. Konunun içeriğine fazla girmeden kısaca anlatayım. İkili opsiyonda iki yön vardır birisi aşağı birisi yukarı. İşlem yapmak için yatırım şirketine para gönderirsiniz. Gönderdiğiniz para ile sayfanız açılır. Açılan sayfada yatırım araçları vardır. Örneğin Bitcoin, Petrol, Altın gibi. Sizden belli bir sürede örneğin 2 dakikada fiyat nereye gider onu tahmin etmeniz istenir. Örneğin Petrol 2 dakika içinde yukarı yönlü hareket eder dediniz ve yukarı işlemi açtınız. Eğer petrol 120 saniye boyunca sizin alım yaptığınız noktadan yukarıda kalırsa kazanırsınız. Altına inerse kaybedersiniz. Daha önce İkili opsiyonda küçük bir işlem yaptım bana uygun olmadığını görüp ayrıldım. Para kazanma yolu ve yöntemlerini ele aldığımız için bu seçeneği de sıralamaya koymak istedim.

23-Varantlarda İşlem Yaparak Para Kazanmak

Varantlar Hisse senedi, Endeks gibi dayanak varkların fiyat hareketlerine göre hareket ederler. Alım varantı ve satım varantı diye ikiye ayrılırlar. Öyle varantlar vardır ki günlük %2000 kazanabilirsiniz. Varatlarda taban ve tavan fiyatı olmadığı için kayıp ve kazançlar sonsuzdur desem yerdir. Örnekle kısaca açıklayayım. Örneğin endeksin düşeceğini düşündüğünüzde satım varantı yükseleceğini düşündüğünüzde alım varantı alırsınız. Varantlar çok bilgi ve tecrübe isteyen yatırım araçlarıdır. Çok fazla kazançların olduğu varantlarda çok fazla kayıplarda vardır. Varantlarda işlem yapmadan önce mutlaka yardım almalısınız. Varantlar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Varant Nedir? yazımı okuyabilirsiniz.

24- Takı Tasarlayarak Para Kazanmak

Konu para kazanmak olunca birçok insan tarafından yapılan takı tasarlayıp satarak para kazanmak konusuna girmeden olmazdı. Bir dönem eşim de yapmaya çalışmış ama sıkılıp bırakmıştı. Takı tasarlayıp satış yapmak aslında çok karlı bir iştir. 1 e 10 kazanırsınız desem yerdir. Takı üretim maliyetleri çok düşük olduğu için yaptığınız ürünlerden yüksek oranda kar elde edebilirsiniz. Örneğin evde tesbih yapıp internet üzerinden satışını yapan birsürü kişi vardır. Yine bir arkadaşım evde tesbih yapıp Instagram üzerinden satışını yapıyor. Ne kadar kazanıyor bilmiyorum ama boş vakitlerde yapılacak en güzel işlerden biri takı tasarımıdır. Sizde boş vakitlerinizde bileklik, tesbih, kolye gibi takılar yapıp internet üzerinden satabilirsiniz.

25- Paranıza Faize Yatırarak Para Kazanmak

Elinizde para varsa ve iş yapmak istemiyorsanız paranıza faize yatırarak gelir elde edebilirsiniz. Paranız durduğu yerde değerlenirken sizde keyfini sürersiniz. Dini inanç açısından faizin haram olması inançlı kişiler tarafından tercih edilmese de faiz bir para kazanama yöntemidir. Paranızı faize yatırmadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bunların başında tabiki faiz oranları gelir. Faiz oranları bankalara göre değişiklik göstermektedir. Kimi zaman bankalar kendi aralarındaki rekabetten dolayı yüksek faiz kampanyaları yaparlar. Bu kampanyaları takip ederek faizden yüksek gelir elde edebilirsiniz. Faiz oranının enflasyondan düşük olması sizin zarar etmeniz anlamına gelebilir. Paranızı faize yatırmdan önce bir uzmanla görüşmeniz çok faydalı olacaktır.

Para kazanma yolu ve Yöntemleri yazısının sonuna geldik şimdi sıra Kadınlar için evde Para kazanma Yöntemlerini incelemeye geldi. Para kazanma yollarını elimden geldiği kadar detaylı araştırmaya çalıştım. Umarım yazı içerisinde kendinize uygun olan bir para kazanma yöntemi vardır.

Kadınlar İçin Evde Para Kazanma Yöntemleri

Öncelikle şunu belirtmek isterim evde para kazanmak derken yan gelip yatarak para kazanmaktan bahsetmiyorum.Emek harcayarak özveri ile kazanmaktan bahsediyorum. Bildiğiniz gibi emeksiz yemek olmuyor. Ekonomik özgürlüğünüzü elde etmek ve ailenize destek olmak için evde para kazanma yöntemlerinden bahsedeceğim.

İnsan kendini geliştirdiği kadar bir yerlere gelebilir ve ortaya ürün koyabilir. Ortaya koyulan bu üründe insana daha rahat yaşama imkanı sağlar. Yeter ki istekli olun ve zaman ayırın. insanın istedikten sonra başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Eğer ben yapamam derseniz aklınıza Güngör AÇAR’ın hayatı gelsin. Yıllarca evde yaptığı el işlerini satarak ev ekonomisine katkı sağlayan Güngör ACAR şu anda bir çiftlik sahibidir. Kadın girişimcilere en güzel örneklerden biridir. Küçük rakamlarla para kazanılmaz demeyin hayatın size nerede güleceğini bilemezsiniz.İster ailenize katkıda bulunmak için olsun, ister ekonomik özgürlüğünüzü kazanmak için olsun evde para kazanma yöntemlerine bir göz atalım.

1- Evde Örgü Örerek Para Kazanmak

Birçok kadın örgü örmeyi bilir. Eğer örgü örmeyi biliyorsanız ailenize ekonomik katkı sağlayabilirsiniz. Evde ne örebilirim derseniz. Bebek yelekleri örebilirsiniz, Hasır sepet yapabilirsiniz, çorap, patik,kazak örebilirsiniz. Atkı, bere gibi çok zamanınızı almayacak ve kısa sürede örüp daha çok para kazanabilceğiniz örgü çeşitlerinden örebilirsiniz. Eğer örgü örmeyi bilmiyorum diyorsanız. Çeşitli video kanallarından kısa sürede öğrenebilirsiniz. Çok basit modeller var. Bazı modellerde sadece zincir çekmeyi bilmeniz yeterli. Bunları nerede satabiliriz diyorsanız, kendinize bir  sosyal medya hesabı açarak  (Instagram, Facebook, Twetter) satabilirsiniz. Online satış mağazalarından da satabilirsiniz (N11, Hepsiburada, Gittigidiyor) ya da her mahallede artık bir butik ya da tuhafiye benzeri dükkanlar var bu dükkan sahipleriyle görüşüp ürünlerinizi orada da satabilirsiniz.gördüğünüz gibi satış kanalı ne kadar fazla siz yeter ki bir şeyler yapmak isteyin ve çalışın.

2- Blog Yazarak Evde Para Kazanmak

Blog yazmakta özveri isteyen işlerden biridir. İşleyiş olarak çok basittir fakat en başta dediğim gibi özveri ve sabır ister. Örneğin bu yazıyı eşimin sitesine yazmayı ben istedim. Para kazanmak gibi bir amacım olmasa da eşimle bu yazının geliri olursa ihtiyaç sahiplerine harcayacağız. Bakın para kazanma amacım olmamasına rağmen bir ihtiyaç sahibini sevindirmek için bu yazıyı yazdım. Ne amaçla olursa olsun bir şeyler başarmak için mücadele etmek zorundasınız. Blog yazarak, yeni şeyler öğrenirsiniz. paylaştıkça mutlu olursunuz, Sabretmeyi öğrenirsiniz ve işinizi düzgün yaparsanız para kazanırsınız. ilk olarak yapamam diye düşündüğünüz bir fikir olarak gelir aklınıza. Ne konu hakkında yazayım ki, çok fazla internet sitesi var kimse benim yazılarımı okumaz diye düşünebilirsiniz. Fakat blog yazarak ayda 10.000 TL’nin üzerinde kazanan kadınlar var. Önemli olan sizin potansiyeliniz ve yazdıklarınız. Baştan savma değil de özenle yazdığınız her bilgi ya da paylaşım bir değere ulaşacaktır. En basiti okuduğunuz kitabın özetini paylaşabilir ya da anılarınızı kaleme alabilirsiniz. İllaki yapmayı sevdiğiniz birşeyler vardır. Bunu insanlarla paylaşabilirsiniz. İlk başlarda ciddi paralar kazanamayabilirsiniz ama zamanla emek verdikçe kazancınız günden güne arttığını göreceksiniz.

3- Borsaya Yatırım Yapmak

İlk başlarda borsa da para biriktirmek bana çok saçma geliyordu fakat Babil’in En Zengin Adamı kitabını okuduktan sonra aklıma yattı. Eşim yıllardır borsa ile ilgileniyor az da olsa borsa hakkında fikrim var. Eşimin bana sürekli olarak para biriktirme hisse biriktir demesi ve detaylarını anlatması borsanın gerçekten büyük bir getiri kaynağı olduğunu anlamama yardımcı oldu. Benim borsadan anladığım kadarıyla küçük harçlıklarınızı büyüme potansiyeli olan şirketlere yatırıp paranızı üç belki beş katına çıkarabilirsiniz. Sadece sabırlı ve iradeli olmanız gerekiyor. Borsa ciddi bir yerdir anlamıyorsanız uzak durmanızı tavsiye ederim fakat kadınların para kazanma yöntemlerini yazdığım için borsayı da ekleyeyim dedim.

4- 2. El Eşya Alıp Satarak Evde Para Kazanmak

Her insanın evinde kullanmadığı eşyaları vardır. Bu eşyalarınızı satabilirsiniz. Çeyiziniz de bulunan belkide hiç kullanmadığınız veya kullanmayacağınız eşyalarınızı satabilirsiniz. Yada tam tersine ikinci el eşya satan yerlerden veya internet üzerinden fiyatının uygun olduğunu düşündüğünüz ikinci el eşyaları alarak tekrar satabilir ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz.

5-Çeviri Yapmak

Artık İngilizce öğrenmek çok kolay ücret ödemeden  video yayınlayan sitelerden İngilizce öğrenip çeviri yapabilirsiniz. Eğer İngilizce biliyorsanız işiniz daha kolay evde internet üzerinden çeviriler yaparak ciddi oranda kazanç sağlayabilirsiniz.

6-Çocuk Bakabilirsiniz

Birçok kadının yaptığı işlerden biridir.Evde yapacak işiniz yoksa yada boş vaktiniz fazlaysa evde çocuk bakarak para kazanabilirsiniz. Eşleriyle birlikte çalışan aileler çocuklarını baktıracak birilerini ararlar. Bu tür kişilere ulaşarak günde 3-5 saat çocuk bakabilir ve güzel paralar kazanabilirsiniz. Çocuk bakmak çok zor bir iştir severek yapmanız gerekmektedir.severek yapamam diyorsanız bu işe girmemelisiniz çünkü bir ailenin en değerli varlığı çocuklarıdır. Çocuk bakma işinde aylık ortalama 600_1000 TL gelir elde edebilirsiniz.

7-Çocuklar için Oyuncak Yapımı

Son zamanlarda internetin kullanımının da artmasıyla ev kadınları bu işe daha fazla merak saldılar. çünkü evde oyuncak yaparak para kazanan kadınları azımsanamayacak kadar fazla. Evde oyuncaklar tasarlayarak internet üzerinden satabilir ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Çok kazançlı olan bu iş sizin hayal gücünüze ve el becerinize göre kazandırmaktadır. Çocuklar için arigomi bebek yapabilirsiniz ya da araba tasarlayabilirsiniz. Hem ilgi çekici hemde sağlıklı olduğu için talep çok fazladır.

8-Video Çekmek

Belkide en zahmetsiz işlerden biridir evde video çekerek para kazanmak. Birçok ev kadını bu yöntemi kullanıyor.Çocuklarıyla oynadıkları oyunların, evde yaptığınız yemeklerin, el işlerinin kısacası herşeyin videosunu çekerek para kazanmanız mümkün. Youtube üzerinden bu şekilde videolar çekerek binlerce Lira kazanan kadınlar var. Evde video çekmek nasıl olur derseniz bununla ilgili yine kadınların çektiği birsürü video bulunuyor. Eğitim videoları izleyerek kendinizi geliştirebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Video çeken kadınların çok büyük bölümü videolarını Youtube üzerinden yayınlarlar. Bildiğim kadarıyla en güzel para kazandıran platform Youtube’dur. Sakın izlenmez diye düşünmeyin. Bazı zamanlar o kadar çok saçma videoya denk geliyorum ki sizin tasarladığınız size özgü bir videonun izlenmemesi içten bile değil.

Para kazanma yolları yazımın sonuna geldim. Konu içerisinde aynı başlıkların olması yazıları birleştirmemden kaynaklanıyor. Aynı başlıkta yazılar varsa hepsini okumanız gerekmez size uygun olan yöntemi okumanız yeterlidir.

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Gercekten cok etkili para kazanma yollari ozellikle e-kitap yazmak cok aklima yatti yararli bilgiler icin tesekkur ederim

 2. Çok güzel ve etkili yöntemler para kazanmanın İmkansız olmadığını anlatmışsınız teşekkürler.

 3. Youtube denedim ama yapamadım. Çok emek ve özgüven isteyen bir iş. Gerçekten severek yapanın kazanmama şansı yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu