Kredi Kartı Borcunu Yatırıp Geri Çekmek

Kart borcunu Yatırıp Çekmek

Kredi Kartı Borcunu Yatırıp Geri Çekmek

Merhaba, uzun zamandır yazmayı isteyipte bir türlü fırsat bulamadığım kredi kartı borcunu yatırıp geri çekmek nasıl olur konusunu yazmaya nihayet fırsatım oldu. Bizzat yaşarayak deneyimlediğim kart borcu yatırıp çekme işlemini sizlere de anlatmak istiyorum.

Kredi kartı borcumum son ödeme günü gelmişti ve nakit olarak para lazımdı. İhtiyacım olan nakit için, Kart borcumu yatırıp geri çeksem borcum ödenmiş sayılır mı diye düşündüm. Bu sorunun cevabı için bankayı aradım.

Banka ile yaptığım görüşmede, şimdi kartımın borcunu ödesem, ardından geri çeksem borcum ödenmiş olur mu diye sordum. Telefon ile görüştüğüm kişi kartınıza borç tutarı girdiği anda kart borcunuz ödenmiş sayılır. Anında çekim limitiniz kadar nakit avans Çekebilir yada alışverşilerinizde kartınızı kullanabilirsiniz dedi.

Bende karta borcumu ödeyip anında geri çektim herhangi bir sorun oluşmadı. Yine başka bir kredi kartı üzerinde aynı işlemi yapmam gerekti ve başka bir bankayı arayıp aynı soruyu sordum. Başka bir banka da bana kartınıza borcunuzu ödeyip aynı gün içinde tekrar çekebilirsiniz dedi.

Banka Görüşme Sonuç

2 banka ile yaptığım görüşme sonucunda, karta para girdiği anda tekrar çekim yapmanın mümkün olduğu cevabını aldım. Bildiğiniz gibi her bankanın kendine özel kuralları olabiliyor. Kredi kartı borcunuzu ödeyip geri çekmeniz gerekiyorsa hiç vakit kaybetmeden bankanızın müşteri hizmetlerini arayın.

Muhtemelen sorun olmayacağını söyleyeceklerdir. Çünkü nakit avans çekimi yaparken bankata nakit avans tutarı kadar komisyon ödemesi yapılıyor. Banka bu durumu neden kabul etmesin?

Alışverişte yine aynı şekilde bankalar kazanıyor. O sebeple kart borcunu yatırıp çekmeniz sorun teşkil etmiyor. Konuyu daha net anlamak için bankanızın müşteri hizmetlerini telefon ile arayarak sorun. En net cevap banka tarafından verilir.

Ben İnternet üzerinden araştırma yapsam da kart borcunu yatırım çekme konusunda karamsar kaldığım için bankayı aramayı tercih ettim. Size de bankayı aramanızı tavsiye ederim. Her geçen gün kurallar değişiyor en doğru bilgi bankalardan edinilebilir.

Kredi kartı borcunu yatırıp çekmek konusunun sonuna geldim. Kredi Kartı borcu erteleme yazımı okumak isterseniz Buraya Kredi kartı ödemesi 1 gün gecikirse ne olur yazımı okumak isterseniz de Buraya tıklayın hoşçakalın, yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Exit mobile version