Ruchan Hakkı Borsada Nasıl Satılır?

Ruchanlar Nasıl Satılır?

Ruchan Hakkı Borsada Nasıl Satılır?

Merhaba, yeni bir bilgilendirme yazısı ile yatırımcıları bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bu günkü konumuz Ruchan hakkı borsada nasıl satılır? olacak. Ruchan hakkı ile ilgili Ruchan Nedir? Yazısı yazmıştım. Dilerseniz buraya tıklayarak ruchan hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ruchan hakkı bedelsiz sermaye arttırmı sonucu elde edilen yeni pay alma hakkıdır. Bedelsiz sermaye arttırmı sonucunda edindiğiniz ruchan hakkıyla isterseniz belirlenen miktarda ödeme yaparak hisse sayınızı arttırabilir, isterseniz de edindiğiniz ruchanları satabilirsiniz.


Ruchan hakları borsada çok kolay bir şekilde satılmaktadır. Çalıştığınız aracı kurumun yatırım bölümü mobil şubesi üzerinden, internet şubesi üzerinden yada telefon ile arayarak ruchan hakları satılabilir.

Ruchan hakkı nasıl kullanılır bu konuya fazla girmek istemiyorum çünkü Rüchan nedir? Yazımda detaylı bir şekilde anlatmıştım. Daha çok ruchan hakkı borsada nasıl satılır sorusuna cevap vereyim.

Siz de Ücretsiz 100 Bin TL ile BORSADA İŞLEM YAPARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.. Demo Hesap Açmak İçin Tıklayın

Yukarıda da söylediğim gibi elinizedeki ruchan haklarını satmak isterseniz aracı kurumunuzun mobil şubesi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hisse senedi alıp satmak gibi düşünebilirsiniz.

Aracı kurumun mobil şubesi içerisine giriş yapın ve portföyüö bölümüne tıklayın. Ruchan haklarınızı göreceksiniz. Normal hisse satışı yapar gibi rahat bir şekilde sat butonuna tıklayarak ruchan haklarınızı satabilirsiniz.

Eğer ruchan kuponlarını portföyünüzde göremiyorsanız, aracı kurumunuzu aramalısınız. Çalıştığınız kurumun telefon şubesi üzerinden elinizdeki rüchan kuponlarının durumu sorabilir, fiyatını öğrenebilir, süresinin bitmesine ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz.

Ruchan kuponları zamanında satılmazsa yanar. Süresi biten ruchan satılamaz, ödeme yapılarak yeni hisse alınamaz.

Borsada ruchan hakkı nasıl satılır konusunun sonuna geldik. Umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur. Aklınıza takılan bir soru olursa yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Ruchan hakkı hakkında daha fazla bilgi almak için ruchan nedir, yazımı okumak isterseniz buraya, hisse senedi bölünmesi nedir? Öğrenmek için buraya, Bedelsiz sermaye arttırmı nedir? Öğrenemek için buraya tıklayın. Hoşçakalın.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Oto günler efendim kuyas ruchan hakkım var ceviremiyorum portföyümde görünüyor satışta yapılmıyor acaba cumartesi pazar olduğu için mi litfen bilgi

  2. Merhaba ; Şeker bankta hissem yok idi. Ancak ben rüçhan hakkı satın aldım. Rüçhan süresi bitti sonrasında ne yapmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı