Ruchan Hakkı Borsada Nasıl Satılır? | 2021

Ruchanlar Nasıl Satılır?

Rüçhan Hakkı Borsada Nasıl Satılır?

Merhaba, yeni bir bilgilendirme yazısı ile yatırımcıları bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bu günkü konumuz Rüçhan hakkı borsada nasıl satılır? sorusuna yanıt olacak. Rüçhan hakkı ile ilgili Rüçhan Nedir? Yazısı yazmıştım.  Rüçhan hakkı, bedelli sermaye arttırımı sonucu elde edilen yeni pay alma hakkıdır. Bedelli sermaye sonucunda edindiğiniz rüçhan hakkıyla isterseniz belirlenen miktarda ödeme yaparak hisse sayınızı arttırabilir, isterseniz de edindiğiniz rüçhanları satabilirsiniz. Bu işlem bir nevi hisse senedi alıp satmak kadar kolay bir işlem. Rüçhan hakkınızı süresi içerisinde satmazsanız kazandığınız hak yanacaktır.

Rüçhan hakları borsada çok kolay bir şekilde satılmaktadır. Çalıştığınız aracı kurumun yatırım bölümü mobil şubesi üzerinden, internet şubesi üzerinden yada telefon ile arayarak rüçhan hakları satılabilir. Rüçhan hakkı nasıl kullanılır bu konuya fazla girmek istemiyorum çünkü Rüchan nedir? Yazımda detaylı bir şekilde anlatmıştım. Daha çok rüçhan hakkı borsada nasıl satılır sorusuna cevap vereyim.

Siz de Ücretsiz 100 Bin TL ile BORSADA İŞLEM YAPARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.. Demo Hesap Açmak İçin Tıklayın

Yukarıda da söylediğim gibi elinizdeki rüçhan haklarını satmak isterseniz aracı kurumunuzun mobil şubesi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hisse senedi alıp satmak gibi düşünebilirsiniz.

Aracı kurumun mobil şubesi içerisine giriş yapın ve portföyüm bölümüne tıklayın. Burada Ruchan haklarınızı göreceksiniz. Normal hisse satışı yapar gibi rahat bir şekilde sat butonuna tıklayarak ruchan haklarınızı satabilirsiniz.

Eğer ruchan kuponlarını portföyünüzde göremiyorsanız, mutlaka aracı kurumunuzu aramalısınız! Çalıştığınız kurumun telefon şubesi üzerinden elinizdeki rüchan kuponlarının durumu sorabilir, fiyatını öğrenebilir, süresinin bitmesine ne kadar kaldığını da öğrenebilirsiniz.

Rüçhan kuponları zamanında satılmazsa yanar!!! Süresi biten ruchan satılamaz, ödeme yapılarak yeni hisse alınamaz!!!

Borsada ruchan hakkı nasıl satılır konusunun sonuna geldik. Umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur. Aklınıza takılan bir soru olursa yorum bölümünden iletebilirsiniz. Konu hakkında daha çok bilgi öğrenmek için aşağıda yazdığım makalelere lütfen bir göz atın.

  1. Ruchan hakkı hakkında daha fazla bilgi almak için ruchan nedir, yazımı okumak isterseniz buraya tıklayın,
  2. hisse senedi bölünmesi nedir? Öğrenmek için buraya,
  3. Bedelli sermaye arttırımı nedir?
  4. Bedelsiz sermaye arttırımı nedir? Öğrenmek için buraya tıklayın.
  5. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Hoşçakalın.
Exit mobile version