Sermayesiz İş Kurma

Sermayesiz İş Kurma

Sermaye olmadan yani para olmadan iş kurmak çok zor görünse de imkansız değildir. Günümüzde neredeyse her şey para ile alınıp satılmaktadır. Durum böyle olunca bir iş kurmak için de sermaye gerekmektedir. Kurulan iş alanına göre sermaye değişiklik göstermektedir. Sermayesiz iş kurma yazım ile düşük sermayeler ile yada hiç sermaye olmadan iş kurma fikirlerini ele alacağım.

Parasız iş kurulmaz demeyin öyle işler var ki gerçekten sermayeye yani paraya ihtiyacınız yok. Hazırsanız sermayesiz, parasız iş kurma fikirlerine geçelim. Unutmadan söyleyeyim hangi iş olursa olsun işi severek ve sürekli yapmanız sizi başarıya götürür.

Sermayesiz iş fikirleri size anında gelir sağlamayabilir. Bu durumu daha çok ek iş gibi düşünmenizde fayda var. Çünkü ortada sermaye olmayınca para kazanma biraz gecikebiliyor o sebeple çok büyük hayallere kapılmadan sermayesiz iş kurma nasıl olur bir bakalım.

1-Youtube Videosu Çekmek

Sermayesiz iş kurma fikirleri arasında ilk sırada favorim olan YouTube Videosu çekmek var. Bunun sebebi youtube ile hiç para harcamadan çok fazla para kazanabilecek olmanızdır. Bu nasıl olacak derseniz biraz bahsedeyim.

YouTube dünyanın en büyük video yayıncısıdır. Üye olmak ücretsizdir. Dükkan açmak gibi düşünün youtube hesabı açarak hiç para ödemeden dükkana yerleştiniz. Burada satacağınız şey izlenme olacaktır. Ne kadar çok izlenme alırsanız o kadar çok kazanıyorsunuz. Hemen hemen herkesin elinde akıllı telefon bulunuyor. Akıllı telefonlarda bulunan kamerayı kullanarak bedavadan video çekimlerinize başlayabilirsiniz.

Ardından çektiğiniz videoyu video düzenleme araçları ile düzenleyin ve ücretsiz bir şekilde youtube sayfanıza yükleyin. Yükleme için internet gerekli derseniz. Neredeyse her belediye ücretsiz internet hizmeti sağlıyor bakın internet paketi almadan video yükleme imkanınız var. Hiç para ödemeden para kazanılacak bir platforma ürününüzü yerleştirin ve bekleyin.

Video çekerek para kazanılır mı demeyin 8 Yaşındaki Ryan Raji isimli çocuk youtube üzerinden oyuncak videoları çekerek 26 Milyon Dolar kazanmıştır. En başta söylediğim gibi severek yaparsanız kazanırsınız.

2- Twitch İle Para Kazanmak

Hiç sermayem yok bilgisayar oyunlarını çok seviyorum diyorsanız bu başlık tam size göre. Genellikle gençler için para kazanma yöntemlerinden biri de Twitch yayın yapmaktır. Daha önce İnterneten Para Kazanma yöntemleri içerisinde de anlattığım Twitch ile para kazanmak mümküm. Tek ihtiyacınız olan internete bağlı oyun oynamanızı sağlayacak bir bilgisayar.

Bu konuda bilgisayar da bir sermayedir derseniz, hemen hemen herkesin evinde bilgisayar olması sebebiyle sermayesiz iş kurma fikirleri içerisine aldım.

Twitch üzerinde yapılan canlı yayınlar ile para kazanan çok fazla sayıda insan vardır. Onlardan biri de siz olabilirsiniz. Bu nasıl olacak derseniz. Genellikle bilgisayar oyunları oynayan kişilerin canlı yayın açarak ve bu canlı yayını izleyenlerin yayıncıya başış yapması yoluyla para kazanılan bir ortamdır Twitch.

Sevdiğiniz bir oyunu oynarken Twitch üzerinden canlı yayın açın. Canlı yayınınız diğer kullanıcılar tarafından beğenilir ve izlenmeniz artarsa diğer insanların size bağış yapması yolu ile çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Hem oyun oynayıp hem para kazanmak mükemmel bir para kazanma yöntemidir.

Twitch yayınları ile aylık 50.000 Liranın üzerinde kazanan yayıncılar vardır. Hiç sermayem yok ama kendi paramı kazanmak istiyorum diyorsanız, oyun oynamayı da seviyorsanız Twitch üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

3- Sosyal Medya Fenomeni Olmak

Sosyal medya 7 den 70 e herkesin kullandığı bir platformdur. Yani milyarlarca insan her gün sosyal medya üzerinden etkileşim içerisindedir. Hiç bir ücret ödemeden sosyal medya sitelerinden alacağınız ücretsiz bir üyelik ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal medyadan nasıl kazanılır derseniz yaptığınız paylaşımlar sonucunda takipçi sayınızın artması size beraberinde reklam da getirir. Yani yüksek bir takipçi sayısına sahip olursanız firmalar sizin sayfanızda ürünlerini tanıtmak isterler ve karşılığında size ücret öderler. Hiç bir sermaye olmadan tamamen takipçiler sayesinde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

4- Ürün Satarak Kazanmak

Değişik bir başlık oldu ama sermayesiz iş kurma fikirleri içerisinde para olmadan para kazanabileceğiniz bir yöntem de çevrenizdeki insanlara ürün satışı yaparak para kazanmaktır. Bu nasıl olacak derseniz.

Farmasi, Avon gibi firmalardan ücretsiz tanıtım ürünleri alıp etrafınızdaki insanlara gösterin. Beğenilen bir tanıtım ürününün satışını yaptığınızda üzerine karınızıda ekleyerek paranızı alın. Aldığınız para ile firmadan satın alınan ürünü sipariş edin ve gelen ürünü müşterinize verin. Kendi cebinizden hiç para çıkmadan aracılık yaparak paranızı kazanın.

Ayrıca böyle firmalar, sizin ürün satışını arttırmanız durumunda ek puanlar ve hediyeler gönderir. Yani ne kadar çok satış yaparsanız o kadar çok hediyeler alırsınız. Birde üyelik sistemi içerisinde yükselme gibi durumları var. Sattığınız ürün haricinde aylık belli kotanın üzerine çıktığınızda daha fazla kar almaya veya sabit bir maaş almaya başlarsınız.

Hiç para harcamadan sermayesiz bir şekilde böyle bir iş kurabilir ve yaptığınız satışlar sayesinde güzel paralar kazanabilirsiniz.

5- Amazon Kindle İle Para Kazanmak

Neredeyse hiç bir sermaye gerektirmeyen iş fikirlerinden biri de Amazon Kindle üzerinden para kazanmaktır. Amazon Kindle ile eKitap yazarak para kazanabilirsiniz. Bu nasıl olacak derseniz. İyi bir yazarım derseniz online kitap yazmaya başlayabilirsiniz.

Yazdığınız eKitabı Amazon Kindle’a yükleyip belirlediğiniz bir fiyat ile satışa sunabilirsiniz. Ancak şunu belirtetim ülkemizde Kindle kullanımı az olduğu için Kındle kullananların çoğunun dili ingilizcedir. Yani Kindle içerisinde bulunan e-Kitapların büyğk bölümü ingilizce yazılmıştır.

İyi bir ingilizcem var ve sermayesiz iş kurmak istiyorum diyorsanız Amazon Kindle ile kitap yazıp satmak size ciddi gelir sağlayabilir.

Bu sermayesiz iş kurma fikri aklınıza yattıysa Amazon Kindle ile nasıl kitap yayınlanır ve para kazanılır Yazıma göz atabilirsiniz.

7- Makale Yazarak Kendi İşinizi Kurun

Makale yazarlığı günümüzde en popüler para kazanma yollarından biridir. Sermayesiz iş kurma fikirleri içerisinde bulunma sebebi eliniz ve aklınızla para kazandığınız içindir. Bir konu hakkında yazdığınız yazılardan para kazanmanız mümkündür. Ortalama 100 Kelimenin 2.5 Lira’dan satıldığı düşünülürse makale yazarak para kazanmak çok karlı olabilir.

Makale yazarak kazandığınız para ile makale alışverişi yapılan bir internet sitesi kurabilir ve başka makale yazarlarının yazdığı makalelerin satışında da komisyon alarak para kazanabilirsiniz. Tamamen sizin yaratıcılığınıza ve azmine bağlı olarak makale yazarak sermayesiz para kazanabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurma Sonuç

Hiç parası olmayan, sermayesi olamayanların para kazanma yöntemlerinin hepsinin internet üzerinden olması, internet sitelerinin para kazandırmaya müsait olmasından kaynaklanıyor. Kimse size kolay kolay bedavadan dükkan vermez, ama internet üzerinden açacağınız üyelikleri bir çoğu bedevadır. Fiziki olarak Üretim yapmak kolay değildir fakat internet üzerinden üretim yapmak kolaydır. Bunun gibi sebepler insanları internet üzerinden para kazanma yollarını araştırmaya yöneltmektedir.

Sermayesiz iş firki deyince, herkesin aklına fiziki bir dükkan olsun, veya hazır kurulu bedava bir bayilik olsun geliyor. Sermayesiz iş kurma fikri internet üzerinden olunca duruma çoğu kimse sıcak bakmıyor. Düşünün, bir internet siteniz var ve aylık 1.000.000 Kişi ziyaret ediyor. Ne kadar büyük bir rakam değil mi? Neredeyse hiç para harcamadan yada aylık 1 Milyon kişinin ziyaret edeceği bir dükkanın %1 i kadar bile masraf etmediğiniz siteniz, aylık 1 milyon ziyaretçiye sahip. Ne kadar kazandırdınız siz hesap edin artık…

Maliyeti çok düşük iş fikirleri hep internet üzerinden olur. Sebebi piyasada herşeyim para ile olmasıdır. İnternet üzerinden birçok para kazanma imkanı parasızdır sermaye gerektirmez.

Sermayesiz iş kurma yazımın sonuna geldim. Bu konuda size verebileceğim en büyük tavsiye bir iş yapmaya karar verdiğinizde mutlaka o işi severek yapın, ısrarcı olun, para kazandırmaz diye pes etmeyin, süreklilik sağlayın, özveri ile çalışın, internet üzerinden para kazanmanın yada sermayesiz iş kurarak para kazanmanın zor olduğunu unutmayın. Bir şeyi çok isterseniz ona büyük ihtimalle ulaşırsınız. Çok isteyin çok çalışın.

İş fikirleri gibi konularda yorum bölümünden konuşmaya devam edebiliriz. Dilerseniz konumuzub altına kişisel fikrinizi belirtin ve diğer insanlara katkıda bulunun. Hoşçakalın.

Exit mobile version