Sütaş Borsada Var Mı?

Sütaş Hissesi Var Mı?

Sütaş Borsada Var Mı?

Merhaba, ülkemizde süt ve süt ürünleri alanında en büyükler arasında yer alan Sütaş borsada var mı? Sütaş Hisse Kodu nedir? sorularının cevaplarını vereceğim. Öncelikle Sütaş hakkında biraz bilgi sahibi olalım sonra sorularımızı cevaplayalım.

Daha önce Baykar ve Roketsan Borsada var mı cevabını vermiştim şimdi de Sütaş’ı inceleyelim.

Sütaş Resmi Sitesinde Yer Alan Hakkımızda Yazısı

Sütaş 1975 yılında Bursa’nın Karacabey ilçesinin Uluabat köyünde kuruldu. Kurulduğu tarihteki günlük süt işleme kapasitesi 5 ton olan Sütaş, bugün Karacabey tesislerinde 1.200 ton, Aksaray tesislerinde 1.500 ton, Tire tesislerinde 1000 ton süt işleme kapasitesine sahiptir.

1975 yılından beri sadece süt ve süt ürünlerine odaklı olarak faaliyet gösteren Sütaş, Türkiye, Makedonya ve Romanya’daki 5 tesisinde, yılda 900 milyon litre süt işlemekte ve tüketicilerine 78 çeşit ürün sunmaktadır. Türkiye’de her on hanenin sekizinde tercih edilen Sütaş, süt ve süt ürünleri sektörünün lider markasıdır. 5000 kişiye doğrudan istihdam sağlayan Sütaş’ın cirosu 2019 yılında 3.8 milyar TL olarak gerçekleşmiştir.

Sütaş, ineklerin beslendiği ottan sofralara ulaşan süt ve süt ürünlerine kadar olan bütün süreci Çiftlikten Sofralara entegre iş modeli ile yönetmekte ve denetlemektedir. Ürünlerinin doğallığının ve kalitesinin güvencesi olan bu modelin gereği olarak Sütaş, üretim tesislerinin yanı sıra; eğitim merkezleri, uygulama çiftlikleri, damızlık yetiştirme çiftlikleri, yem fabrikaları, geri kazanım ve enerji tesislerinden oluşan bütünleşik bir yapı ile faaliyet göstermektedir. Sütaş 2019 yılında, aralarında A.B.D., Japonya, BAE, Katar, Libya, Irak, Kuveyt ve Mısır’ın da bulunduğu toplam 29 ülkeye 16,5 milyon USD tutarında ihracat gerçekleştirmiştir.

Kaynak: SÜTAŞ

Sütaş Borsada Var mı?

Bu sorunun cevabı maalesef  hayırdır. Sütaş hakla arz edilmemiş ve borsada kodu bulunmamaktadır. Sütaş hisseleri halka açık şekilde alınıp satılmamaktadır. İlerde sütaş boesaya girmeye karar verirsen bu sayfada tekrar güncelleme yapacağım.

Exit mobile version