Toyota Borsada Var Mı?

Toyota Borsada Var Mı?

Türkiye’de en fazla satılan otomobil firmalarından birisi olan Toyota borsada var mı? Toyota hisse senedi kodu nedir? Toyota Hissesi Ne Kadar? sorularının cevaplarını vereceğim. Öncelikle belirtmek isterim ki Toyota Türkiye borsalarında işlem görmemektedir. Ülkemizde işlem gören hisse senedi kodu yoktur.

Toyoto yabancı piyasalarda işlem görmektedir. Toyata’nın ana merkezi Japonya olduğu için Jpaon piyasalarında Toyota hisse senedi işlemleri gerçekleşmektedir. Toyota halka açık bir şirkettir. Yabancı piyasalarda Toyoto hisselerini alıp satabilirsiniz. Toyota hisseleri şu anda 126.46 Dolar’dan işlem görmektedir.


Toyato hisse senetleri Japonya borsalarının yanı sıra Amerika ve Avrupa borsalarında da işlem görmektedir. Japonya Tokyo borsasında Toyato hisse kodu 7203 Amerika NYSE Borsasında toyota hisse kodu TM Berlin Borsasında Toyota hisse kodu TMy, Arjantin Buenos Aires Borsasında Toyata hisse kodu TM‘dir.

Toyata hisselerini yabancı piyasalarsa alıp satmak isterseniz ilk olarak yurt dışı yatırım hesabı açtırmalısınız. Yabancı borsalarda nasıl işlem yapılır? öğrenmek için Buraya tıklayın. Toyata borsada var mı? Toyata hisse kodu nedir? konusunun sonuna geldik. Hoşçakalın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı