Üzerime Kayıtlı Kredi Kartı Sorgulama | 2021

Kredi Kartım Var Mı?

Üzerime Kayıtlı Kredi Kartı Sorgulama

Üzerime Kayıtlı Kredi Kartı mı diye merak edenler için bir makale yazmak istedim.  Bir süre önce bende üzerime kayıtlı kredi kartı var mı? Diye merak etmiştim ve üzerime kayıtlı bir adet bilmediğim kredi kartı çıkmıştı. Sizde üzerime kayıtlı kredi kartı var mı? Diye soruyorsanız. Bu yazı tam size göre.

Bu yazımda üzerinizde kredi kartı var mı sorusunun cevabını detayları ile vereceğim. Hazırsanız başlayalım.


Üzerime kayıtlı kredi kartı var mı sorusunun cevabını verecek ilk yöntem Findeks’tir. Findeks ile kredi kartı bilgisi nasıl elde edilir anlayayım.

Üzerime kayıtlı kredi kartı

Findeks Kredi Kartı Öğrenme

Findeks üzerinden kredi kartınız var mı yokmu, öğrenmek çok kolaydır. Ayrıca kredi puanınızı, geçmişte çektiğiniz açık kapalı kredilerinizi, toplam borç yükümlülüğünüzü ve açık kapalı kredi kartlarınızın hepsini findeks raporunda görebilirsiniz.

Findeks raporu ücretlidir. Her bankanın müşterisine özel fiyatı olabiliyor. Findeks risk raporunu isterseniz çalıştığınız banka üzerinden, isterseniz findeksin resmi sitesi ve uygulaması üzerinden ücreti karşılığında satın alabilirsiniz.

Benim en son bankam üzerinden aldığım rapor 10 TL civarındaydı. Findeks’in resmi sitesinden veya bankadan alacağınız rapor ücreti değişiklik göstermektedir. Raporu almadan önce hesaplarınız üzerinden ve findeks resmi sitesi üzerinden fiyat karşılaştırması yapmanız, risk raporunu daha ucuz bir fiyata almanıza sebep olabilir.

Üzerime kayıtlı kredi kartı sorgulama yöntemleri arasında benim en beğendiğim yöntem Findeks’tir. Kredi kartları bilgisinin yanında finansal hayatımda ki birçok bilgi bu raporda mevcut. Konuyu uzatmadan ikinci kredi kartı öğrenme yöntemimize geçelim.

E Devlet Risk Raporu Sorgulama

E Devlet risk raporu sorgulama işlemi ile ücretsiz üzerinize kayıtlı kredi kartı olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken konu e devlet üzerinden ayda sadece 1 adet Risk Raporu alınıyor. 1 Ay içerisinde ikinci bir defa risk raporu alamazsınız.

Ayrıca e devlet risk raporu alma sayfası mobil uygulama üzerinde yoktur. İntetnet üzerinden risk raporu almanız gerekmektedir. E devlet risk raporu almak isterseniz Buraya tıklayın.

Bu link sizi e devlete yönlendirecek ve giriş bilgilerinizi e devlete girmenizi isteyecektir. Giriş yaptıktan sonra üzerime kayıtlı kredi kartı sorulması nasıl yapılır sorusunun cevabını almış olacaksınız. Dikkat etmenizde yarar var e devlet içerisine girdiğinizde risk raporu alırken birçok yerde şifre istemektedir. Cep telefonunuza gelen şifreyi bir yere not edin tekrar istenirse ulaşmanız kolay olsun.

Bankalardan Kayıtlı Kredi Kartı Öğrenme

Bankalar ile üzerime kredi kartı var mı sorusuna cevap bulabilirsiniz. Bankalar üzerinden kredi kartınızın olup olmadığını öğrenmek zor bir yöntemdir. Sebebi her banka ile ayrı ayrı görüşecek olmanızdır.

Önceden çalıştığınız bankaları arayarak üzerinize kayıtlı kart yada hesap var mı öğrenebilirsiniz. Dolandırıcılığa karşı önlem almak isterseniz her bankayı ayrı ayrı aramanız gerekmektedir. Bu yol çok uzun sürmektedir.

Yukarıda anlattığım üzerime kayıtlı kredi kartı var mı sorgulama yöntemleri daha kolay yoldan bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Merkez Bankası Üzerinden Kayıtlı Kredi Kartı Sorgulama

Merkez Bankası üzerinden kredi kartı bilgisi sorgulama mümkün değildir. Merkez bankası kişilerin üzerine açılan kredi kartları bilgisini vermemektedir.

Üzerime kayıtlı Kredi Kartı Var mı? Sonuç

Üzerime kayıtlı kart var mı diye soruyorsanız, en hızlı bilgi edinme yolları ilk iki yoldur. Findeks ve e devlet üzerinden alacağınız risk raporu kayıtlı kartlarınızı göstermektedir. Findeks risk raporu tüm detayları ile kredi kartı, kredi gibi bilgileri barındırmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu