Varant Hesabı Nasıl Açılır?

Yatırım Hesabım Var Varant Alamıyorum

Yüksek riskli işlemlerin olduğu varantları alıp satmak için hesap açmanız gerekmektedir. Önceden yatırım hesabı bulunanlar banka yada aracı kurumu ile iletişime geçip varantlarda işlem yapmak için hesabını aktif edebilir. Varant işlemleri yüksek risk taşıdığı için banka yada aracı kurum size risk bildirim formu imzalatır yada onaylatır. Bu onay işlemlerinden sonra yatırım hesabınıza varantlarda işlem yapmak için yetki verilir bu adımları tamamlayınca varant piyasında işlem yapabilirsiniz.

Varant Hesabı Nasıl Açılır?

Hiç yatırım hesabı bulunmayanlar için ilk olarak banka yada aracı kurumlar üzerinden yatırım hesabı açmanız gerekmektedir. Yatırım hesabı açarken varant piyasasında işlem yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekir. Hesabınız açılırken yatırım hesabından ayrı risk bildirim formları doldurmanız gerekiyor. Formları doldurup yatırım hesabınızı açtığınızda varant işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Varant hesabınız açılmış olur.

Varantlar yüksek riskler taşımaktadıer. İşlem yaparken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Varant piyasayla ilgili bilginiz yoksa mutlaka bir yatırım uzmanından yardım alın.

Varantlar hakkında bilginiz varsa lütfen yorum bölümünden okuyucularımızla paylaşın. Hoşçakalın bol kazançlar.

Exit mobile version