Volkswagen Borsada Var mı?

Wolksvagen Borsada Var mı?

Merhaba, Ülkemizde en fazla satılan araç markalarından biri olan Volkswagen borsada var mı? Volkswagen borsa kodu nedir? gibi soruların cevabını vereceğim. Ülkemiz borsasında Tofaş (Toaso), Ford Otosan (Froto) bulunurken Wolksvagen Türkiye borsasında işlem görmemektedir. Volkswagen borsa kodu bulunmamaktadır.

Volkswagen Türkiye Borsasında işlem görmese de Yabancı Borsalar da işlem görmektedir. Volkswagen bildiğiniz gibi bir Alman markasıdır. Doğal olarak Almanya piyasalarında işlem görmektedir. Şu anda güncel 1 Adet Volkswagen hisse fiyatı 146.75 EURO’dur. Almanya borsasında Volkswagen hisse kodu VOWG ‘dur.

Volkswagenhisse senetleri Avrupa’nın değişik endekslerinde işlem görmektedir. Volkswagen hisselerini borsada almak isterseniz ilk olarak yabancı piyasalarda işlem yapmanızı sağlayacak olan, yurt dışı yatırım hesabı açmalısın. Hesabınızı aracı kurumlar yada bankaların yatırım bölümlerinden açtıktan sonra Volkswagenhisse senetlerinden alabilirsiniz.

Yurt Dışı Hesap açma işlemlerinin nasıl yapılacağını ABD Borsaları yazımda anlatmıştım. Dilerseniz, ABD Borsaları yazımın en alt kısmını okuyarak yurt dışı hesap açma işlemleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Volkswagen borsada var mı, Volkswagen hisse konusunun sonuna geldik. Umarım faydalı bir yazı olmuştur hoşçakalın.

Exit mobile version