Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma 2024 Yılında Neden Gerekli?

Dünya genelinde kullanılan mesajlaşma programları arasında önemli bir yeri olan Whatsapp neredeyse her akıllı telefonda yer almaktadır. CNN Türk’te belirtildiği gibi, üreticileri tarafından çeşitli yeni özellikleri ile daha fazla kullanım alanı bulan bu programın hem Türkiye’de hem de Dünya’da oldukça popüler olduğunu belirtmeye gerek bile bulunmamaktadır. Bu kadar popüler olan programın çocuklarımız ve sevdiklerimiz tarafından da kullanılması gayet doğal bir durumdur. 

Fakat çevrim içi tehlikelerle dolu bir ortamda onların nelerle karşılaştıklarını bilmek ve gerektiğinde onları veya kendimizi koruyabilmek için burada neler yazıştıklarını merak ediyor olabilirsiniz. Burada Whatsapp mesajları okuma konusunda detayları açıklayacağım.

  Whatsapp Mesaj Okuma Nasıl Yapılır?

  Küreselleşen dünyada hem çevrim içi hem de gerçek hayatta sürekli yeni tehditlerle karşılaşmaktayız. Günümüzün sorunları Korana salgınından çevrim içi zorbalara kadar uzanmaktadır. 

  Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okumak

  Burada anlatacağım konu teknoloji bağlantılı olduğu için milyonlarca insanı tehdit eden Korana salgınından ziyade çevrim için tehditlere, özellikle Whatsapp üzerinden gerçekleşen siber zorbalık ile kişisel bilgilerin ihlaline uğrayan çocuklarımız ve sevdiklerimi korumak için nasıl ön etkin davranabileceğimizi, yani onların mesajlarını okuyarak farkında oldukları veya olmadıkları tehditlere karşı onları nasıl koruyabileceğimizi anlatacağım. 

  Bunun için geçerli bir kaç yöntem var, sizlere bunları açıklıyorum:

  • WhatsApp Web
  • Backup Text for Whats
  • Telefon casus programı

  Whatsapp Web

  Whatsapp kullanıcılarına hem mobil cihazlar hem de web (web.whatsapp.com) üzerinden mesajlaşma imkanı sağlamaktadır. Bu özellik sayesinde, hedef Whatsapp profilinde QR kodu web sitesine okutarak, tüm Whatsapp yazışmalarını görebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece kendi bilgisayarınızda açacağınız oturumu açık tutmak.

  Her ne kadar kolay olarak düşünülse de hedef telefonun fiziki olarak ilk aşamada gerekli olması hem de hedef telefon sahibinin Whatsapp uygulaması üzerinden açılan oturumları kapatma olasılığı nedeniyle basit teknik gerektirmesine rağmen istenilen sonuçları elde etmenin bu yöntemle çok da sürdürülebilir olmadığını düşünüyorum.

  Backup Text For Whats

  Bu uygulama ile yedeklenen tüm Whatsapp mesajlarını ister HTML ister Word isterseniz de Excel formatında görüntüleyebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde ele geçirdiğiniz ve geçireceğiniz hedef Whatsapp profili yedeklerinin tüm detaylarına kadar inceleyebilirsiniz. 

  Bunun için sadece hedef Whatsapp profilindeki yedekleri bluetooth, mail, harici bellek gibi çeşitli veri aktarım metodlarıyla Backup Text for Whats kurulu bir telefona taşımanız yeterli. Programda mesajlaşmaları filtreleyebilir, aradığınız kelimeleri tarayabilirsiniz.

  Her ne kadar kulağa hoş gelse de bu uygulama ile gerçek zamanlı Whatsapp mesajlarını okumanız mümkün değil. Sadece ve sadece ele geçirdiğiniz “yedeklenen” mesajlara erişebilirsiniz. Ve daha kötüsü bunu sadece Android telefonlarda gerçekleştirebilirsiniz.

  Takip Programları

  Şu ana kadar yukarıda incelediğim yöntemlere bakınca, hem sürdürülebilir değiller hem de istenilen gerçek zamanlı verilere erişim imkânı sağlanamamaktadır. Her ne kadar basit teknik bilgilerle ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilecek olsalar da gerçek ve etkili sonuçların takip programları ile alınacağına inanmaktayım. 

  Çünkü sadece ve sadece takip amaçlı yazılan bu programlar, yukarıda bahsettiğim gibi çeşitli uzun yollardan dolaylı bir şekilde amacımıza ulaşmamızı sağlayıp sağlamayacağı belli olmayan bir yöntem olmak yerine, doğrudan amaç odaklı ve bizi istediğimiz noktaya götürecek çözümlerdir.

  Takip programları, adından da anlaşılacağı üzere, mobil cihazlardaki aktiviteleri gerçek zamanlı bir şekilde, sürdürülebilir, güvenli ve doğrudan ihtiyaç sahibine iletmek üzere dizayn edilmektedir. Yukarıda bahsettiğim uygulamaların basit teknik bilgi ve beceri gerektirdiğini ve bu nedenle kullanılabilir olduklarını söylemiştim. Aynısı, hatta daha ileri seviyede, bu programlar için de geçerlidir. 

  Temel akıllı telefon kullanımı bilgisi olan ve sundukları imkânlara göre fiyatları çok da uygun olan bu programlar başkasının Whatsapp mesajlarını okumak gibi bir niyetiniz varsa size en etkili çözümü sunmaktadır.

  Aşağıdaki kısımda ise 2024 yılı için en iyi Whatsapp mesaj okuma programlarını inceleceğim.

  2024 İçin En İyi Whatsapp Takip Programları

  Evet, başkalarının whatsapp mesajlarını okumak için bir çok takip programı olduğu doğru. Fakat Bu alternatifler dünyasında size sektörde başarılı olan programlardan bazıları hakkında bilgi vereceğim:

  • mSpy
  • SpyBubble
  • MobileSpy

  MSpy

  mspy tr

  mSpy programı, sizin ihtiyaçlarınıza gerekli tüm cevapları sunacak, güvenilir, hızlı ve sürdürülebilir bir programdır. Hem iOS hem de Android cihazlarda çok kolay bir şekilde kullanılan bu program, tüm ihtiyaçlarınıza tek çözüm arıyorsanız, sizi fazlasıyla mutlu edecektir. 

  Bir çok farklı özelliği barındıran bu program sayesinde, sevdiklerinizin ve çocuklarınızın whatsapp mesajlaşmalarını gerçek zamanlı takip edebilir ve siber zorbalar veya kişisel bilgilerin ihlali gibi çevrim içi sorunlara anında müdahale edebilirsiniz.

  Sadece Whatsapp için değil tüm mobil takip ihtiyaçları için geliştirilmiş özellikler sunan bu program aracılığıyla, iOS cihazlarda jailbreak yapılmasına gerek bile kalmıyor. Tüm kurulum detaylarını aşağıda anlatacağım bu program ile daha güvenilir ve gerçek zamanlı bilgiye erişebileceksiniz.

  Kullanıcıları tarafından son yıllarda oldukça tercih edilen bu program, bunu başarılı arayüzü ve gerçek zamanlı bilgi sunmasına borçludur. Rakiplerine göre uygun paketler sunan bu program, sunduğu performans ve kullanım kolaylığı ile rakiplerinden oldukça ileri bir pozisyonda yer almaktadır. 

  Gerçek zamanlı konum takibi ile çocuğunuza ulaşamadığınız anda bile nerede olduğunu bilmek, özellikle endişe duyulan bir anda her şeye bedeldir, üstelik bu uygulama ile bunu uygun sağlayabilirsiniz. 

  SpyBubble

  mSpy benzeri bir uygulama olan SpyBubble, sağladığı hizmetler ile takip programı arayan kullanıcılar arasında dikkat çeken bir başka uygulamadır. Her ne kadar mSpy düzeyinde olmasa da SpyBubble programı ile çocuğunuzun arkadaşlarıyla neler yazıştığını, siber zorbalar tarafından baskı altında olup olmadığını veya gönderdiği veya gönderilen fotoğraf, video ve diğer içeriklerin çocuğunuzun görmesini istediğiniz şeyler olup olmadığına karar vermeniz oldukça kolay. 

  Android ve iOS tabanlı cihazlarda kullanılan bu uygulama ile Whatsapp web veya yedeklenen mesajları okumak gibi sürdürülebilir olmayan yöntemlere ihtiyacınız kalmayacaktır.

  MobileSpy

  Sektörde tercih edilen diğer bir uygulama ise MobileSpy olup isminden de anlaşılacağı üzere, bu program rakipleri olan mSpy ve SpyBubble gibi yüklenen hedef telefondaki whatsapp mesajları okumanıza izin vermektedir. Hem iOS hem de Android tabanlı hedef cihaza yüklemeniz durumunda, takip programından beklenilen performansı sağlayan bu uygulama ile gerçek zamanlı verilere erişmeniz mümkün olmaktadır.

  Her ne kadar sektörün öncüsü mSpy programının gölgesinde kalsa da bu program SpyBubble gibi diğer yöntemlerden çok daha kaliteli bir şekilde performans sağlamaktadır. Çeşitli paketleri bulunan bu program kullanıcı dostu arayüzü ve kolay kullanımı için tercih edilebilir. 

  Her ne kadar sadece üç programı ele almış olsam da sektörde bunlardan daha fazla program bulunmaktadır. Sizler için sadece en başarılı olan ve kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen uygulamaları incelemeye çalıştım. Şimdi ise, en başarılı bulduğum ve sadece whatsapp için değil tüm mobil takip ihtiyaçlarına çözüm sunan mSpy kurulum ve kullanımını inceleyeceğim.

  Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Programı Nasıl Kullanılır?

  Şimdide bu takip programlarından en başarılı olan mSpy’ın nasıl kullanılacağını anlatacağım. Programın hem iOS hem de Android cihazlara kurulumunu bir sonraki kısımda detaylı inceleceğim için bu kısımda sadece kayıt olma, abonelik türleri ve kontrol paneli hakkında bilgi vereceğim.

  mSpy uygulaması için resmi sitesi mspy.com adresine giderek ister Türkçe ister İngilizce olarak kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu aşamada gerekli bilgileri doldurup aylık paketinizi ve paket sürümünüzü standart veya premium olarak belirlemeniz gerekmektedir. 

  Çeşitli fiyat avantajlarıyla 12 aylık paket alabilir ve aylık daha uygun fiyatlara ailenizi ve sevdiklerinizi çevrim içi tehditlerden koruyabilirsiniz. Kayıt olma ve abonelik işlemlerini tamamladıktan sonra geriye sadece aşağıda anlattığım kurulum işlemlerini tamamlayarak güvenli bir şekilde programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Programı Nasıl Kurulur? (IPhone Ve Android)

  Bu kısımda ise bu programı iPhone ve Android cihazlara nasıl kuracağınızı anlatacağım. Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma programı iOS cihazlarda jailbreaksiz de kurulabilmektedir. 

  Öncelikle, hedef telefonda iCloud yedeklemeyi aktif hale getirin (ayarlar – iCloud ayarları – iCloud yedekleme), daha sonra mSpy hesabınıza giriş yapın ve iPhone/iPad (jailbreaksiz) opsiyonunu seçin ve iCloud giriş bilgilerini gireceğiniz ekrana kadar “ilerle” tuşuna basınız, bu ekranda kullanmak istediğiniz iCloud yedeğini seçerek ilerleyin ve onay ekranında işlemi tamamlayın. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey 24 saat içerisinde kontrol panelinize yüklenecek olan verileri incelemek. İşte bu kadar basit.

  Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma programı Android cihazlarda nasıl kurulur şimdi de onu inceleyeceğim. Öncelikle hedef telefonda Google Play korumasını iptal edin (ayarlar – Google – güvenlik – Google Play koruması), sonrasında Chrome tarayıcıdan b33w.net/a adresini açarak “apk” uzantılı dosyayı indirin, indirilenler klasöründeki bu uygulamayı tıklayarak yükleme işleminin gerçekleştirin, kurulumdan sonra ayarlarınızı belirleyip kontrol panelinden erişebileceğiniz kayıt kodunuzla yüklemeyi tamamlayın.

  WhatsApp Mesajları Bilgisayardan Okuma

  WhatsApp bilgisayar karşısındayken barkod okutma yöntemiyle WhatsApp web üzerinden mesajları okuma ve cevap yazma özelliğini getirdi. Ama hâlâ bilgisayardan başka birinin WhatsApp mesajları okumaiçin kendiliğinden bir özelliğe sahip değil.

  Apple ve Android WhatsApp takip yapmak ve bilgisayarınızdan bir nevi başka bir kişinin WhatsApp’ına girmek istiyorsanız casus yazılım kullanmanız gerekiyor.

  Whatsapp-for-PC

  Casus yazılımların WhatsApp takip özellikleri sayesinde yüklenen cihazdaki bütün WhatsApp iletişimini kendi bilgisayarınızdan görmeniz mümkün. Bunların içerisinde:

  • WhatsApp Mesajları
  • WhatsApp Kişileri
  • WhatsApp Fotoğraf ve Video Paylaşımları
  • WhatsApp Arama Bilgileri

  bulunuyor.

  Kendi bilgisayarınıza program yüklemeden, tarayıcıdan online kontrol paneline girerek tıpkı telefonun kendi ekranına bakıyormuş gibi derli toplu bir şekilde WhatsApp mesajlaşmalarına dahil olabiliyorsunuz. Mesajlaşmaların bütün içeriği, kişilerin isimleri ve profil fotoğrafları, fotoğraf ve videoların tamamı, tarih ve süre gibi arama bilgileri panelde karşınıza serilecek.

  Başka Birinin WhatsApp Mesajlarını Okuma Programı

  Başka birinin WhatsApp mesajlaşmalarını okumak istiyorsanız mSpy takip programını önerebiliriz. Yazının başında değindiğimiz şekilde WhatsApp takibi yapabiliyor, ayrıca Facebook Messenger, iMessage, Skype, Snapchat, Line, Tinder gibi başka mesajlaşma uygulamalarındaki mesajların içeriğini görüntülemenizi sağlayak benzer özellikler sağlıyor.

  Başka birinin WhatsApp mesajlarını okuma için satın aldığınız programın başka takip özelliklerine sahip olması işinize epey yarayacaktır. mSpy’ın ygulamaları engelleme, telefon aramalarının bilgilerine ulaşma, rehberi görüntüleme, gelen arama engelleme, keylogger gibi ek özellikleri cihaz üzerinde eksiksiz bir kontrol sağlamanıza yardımcı olacak.

  Müşteri hizmetleri personeliyse uygulamayı satın almadan önce ya da satın aldıktan sonraki bütün sorularınızı cevaplayacaktır. Bu sayede daha önce hiç casus yazılım kullanmadıysanız ve kullanıp kullanamayacağınızdan şüphe ediyorsanız bilmeniz ya da kurulumdan önce öğrenmeniz gereken ne varsa birinci elden, işinin profesyonellerinden öğrenebilirsiniz.

  Sonuç

  Whatsapp uzun yıllar daha hayatımızın bir parçası olacak, bu öngörüye kimsenin karşı çıkacağını düşünmüyorum. Çocuklarımız ve sevdiklerimiz için buradan gelecek olası tehditlerin de uzun yıllar hayatımızın bir parçası olması, hatta evrimleşerek çeşitli açılardan daha büyük tehditler haline gelmeleri de muhtemeldir. Bizlere düşen sorumluluk ise onları hem çevrim için hem de gerçek dünyada çocuklarımızı ve sevdiklerimizi bu tehditlere karşı koruyabilmektir.

  Burada anlattıklarım tamamen bilgi amaçlı olup, sizin tarafınızdan kullanımı nedeniyle oluşacak sorumluluklar veya ihlaller tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Bunun bilincinde olarak çeşitli nedenlerle başkasının Whatsapp mesajlarını görme veya sevgilinizin Whatsapp mesajlarını okuma kapsamında en iyi alternatifiniz takip programları olup, bunlar içinden de mSpy alanındaki lider konumunun hakkını vermektedir.

 • Murat Aksoy

  Related Posts

  Koca Takip Programı Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

  Çoğu evlilik genellikle mutlu başlasa da ilerleyen zamanlarda istenmeyen durumlar yaşanabilir. Bir süre sonra eşler sıkılabilir ve yeni maceralar arayışına girebilir. Bu durum genellikle erkeklerde daha sıklıkla gözlemlenir. Statistica.com verilerine göre iş yerinde başarı…

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  You Missed

  Koca Takip Programı Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

  Koca Takip Programı Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

  Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma 2024 Yılında Neden Gerekli?

  Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma 2024 Yılında Neden Gerekli?

  Parayı Değerlendirme Yöntemleri Parayı Nasıl Değerlendirebilirim?

  Parayı Değerlendirme Yöntemleri Parayı Nasıl Değerlendirebilirim?

  Yemek Sepeti Kredi Kartı Ekleme

  Yemek Sepeti Kredi Kartı Ekleme

  Bilanço Nedir? Borsada Bilanço Nasıl Okunur?

  Bilanço Nedir? Borsada Bilanço Nasıl Okunur?

  Teorik Eşleşme Nedir?

  Teorik Eşleşme Nedir?