Borsada Te Nasıl Görünür?

Borsada Te Nasıl Görünür?

 Merhaba bildiğiniz gibi borsada te demek teorik eşleşme demektir. Teorik fiyat yada denge fiyatı terimleri de aynı anlama gelmektedir. Daha önce Borsada Teorik eşleşme (te) nedir? yazısı yazmıştım. Borsada te nasıl görülür? Aslında Teorik eşleşme nedir? yazısında bahsetmiştim. Te nasıl görülür tekrar anlatayım.

Borsada te görmek için ilk olarak aracı kurum ile çalışıyorsanız aracı kurum ile. Banka ile çalışıyorsanız bankanın yatırım bölümü ile iletişime geçmelisiniz. Bankaların yatırım bölümlerinin ve aracı kurumların, data hizmeti veren firmalar ile yaptığı anlaşma doğrultusunda borsada te görmeniz mümkündür.


Teorik fiyat yada teorik eşleşme (te) görmek için derinlik lisansına sahip olmanız gerekmektedir. Yani te görmek isteyen bir yatırımcı, bu hizmet için ücret ödemelidir. Aracı kurum yada banka ile borsada te görmeniz mümkün değilse matriks gibi data hizmeti veren firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Borsada te için, denge fiyatı, teorik eşleşme, teorik fiyat terimleri kullanılır. Borsada te görebilecek lisansa sahip bir yatırımcı, piyasa açılmadan önce emirler toplanırken oluşan hisse fiyatını görebilir, devre kesici uygulamasında yada karanlık odada oluşan te fiyatını görebilir.

Yukarıda da söylediğim gibi daha önce Teorik Eşleşme Nedir? diye bir yazı yazmıştım. Dilerseniz Buraya tıklayarak borsada te hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Borsada te nasıl görülür anlatmaya çalıştım. Umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur. Kafanıza takılan yerler yada önerileriniz olursa yorum bölümünden veya iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz. Hoşçakalın, bol kazançlar.

Tek fiyattan emir toplama nedir öğrenmek için TIKLAYIN

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı