En iyi Türk Bitcoin borsası

En İyi Türk Kripto Borsası

En iyi Türk Bitcoin borsası

Merhaba, en iyi Türk Bitcoin borsası soruları ile fazla karşılaşmamdan dolayı, en iyi Türk Bitcoin, Kripto para borsası hakkında bir yazı yazmaya karar verdim. En iyi Bitcoin borsası yazısında, Şirket ismi vermekten çok, En iyi Bitcoin borsasının özellikleri neler olmalı? sorusunu cevaplamalıyız.

Daha önce Dünyada yüksek işlem hacimli Bitcoin Borsalarını yazmıştım dilerseniz Buraya tıklayarak yazımı okuyabilirsiniz.


Reklam yapmak yerine, İnsanlara doğru bilgiyi vermenin daha doğru olduğunu düşünüyorum. O sebeple bu yazı içerisinde A,B veya C kurumlarını örnek göstermekten çok, Bitcoin borsasının ne gibi özellikleri olması konusunda bilgi paylaşımı yapacağım.

En iyi Türk Bitcoin borsası yazısının içeriği aslında tüm borsalar için geçerli ama bizim borsalarımızın da sahip olması gereken özellikler var dilerseniz konuyu fazla uzatmadan Bitcoin borsasında olması gereken özelliklere geçelim.

Bitcoin Borsasında Olması Gereken Özellikler

Güvenlik (En Önemli Konu)

Bitcoin borsasının en önemli konusu güvenliktir. Bilgisayar korsanları Bitcoin’lere çok ilgi duymaktadır ve Bitcoin hırsızlığı yapmaktadır. O sebeple Bitcoin borsasının güvenliği üst düzeyde olmalıdır.

Soğuk Cüzdana Sahip Olması

Güvenlik yöntemlerinden birisi de müşterilerin Bitcoin’lerinin saklandığı soğuk cüzdanlardır. Soğuk cüzdan internetsiz ortam anlamına da gelmektedir. Bilgisayar korsanlarının müşterilerin Bitcoin’lerini çalmaması için alınan bir önlemdir.

Likiditesinin yüksek olması

Bitcoin borsasının alış ve satış işlemlerinde yoğun olması elinizdeki Bitcoin’leri kolayca satmanız demektir. Yani borsanın işlem hacmini büyük olması yatırımcı açısından önemlidir.

Tüm işlemlerde SMS ve Eposta hizmetinin olması

Sizin izniniz olmadan yapılan bir alış satış işlemine karşı Eposta ve SMS Hizmeti büyük öneme sahiptir.

Yasal olarak faaliyet göstermesi

En iyi Türk Bitcoin borsası yazımızın en önemli unsurlarından biri de Borsanın devlet tarafından verilen gerekli izinlere sahip olup olmadığıdır. Gerekli izinlere sahip olmayan bir borsada işlem yapmayın.

Borsanın sigortasının olması

Bazı Bitcoin borsaları yatırımcının Bitocin’lerini yani sanal paralarını garanti altına almak için sigorta yapmaktadır. İlerde yaşanacak bir olumsuzluğa karşı yatırımınız sigortalanır.

Komisyon oranlarının düşük olması

Bitcoin Fiyatının yüksek olması, alış ve satış işlemlerinde fazla komisyon ödemenize sebep olabilir. O sebeple Borsanın, komisyon oranlarının düşük olması yatırımcılar tarafından tercih edilmelidir.

Alış satış ortamının rahat olması

Bitcoin gibi Kripto paraların alış ve satış işlemlerinin rahat gerçekleşmesi gerekmektedir. Borsanın kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması alış ve satış işlemlerinde yatırımcıların rahat etmesini sağlar.

Para yatırıma ve çekme işleminin hızlı olması

Para yatırım ve çekme işlemlerinin sorunsuz ve hızlı olması gerekmektedir. Para çekme işleminin uzun sürdüğü bir borsada nakit sıkıntısı yaşanabilir ve yatırımlarınız tehlikede olabilir. O sebeple paranızı en hızlı yatırıp çekebileceğiniz bir Borsa tercih etmelisiniz.

Müşteri hizmetlerinin bulunması

Herhangi bir soruda karşınızda bir ilgili olmalıdır. Müşteri hizmetleri bitcoin borsalarında işlem yapanlar için mutlaka olmalıdır. En iyi Türk bitcoin borsaları arasında ülkemizde hizmet veren bir müşteri hizmetleri ülkemiz yatırımcıları açısından önemlidir.

Müşteri hizmetlerinin ilgili olması

Olası bir sorunda müşteri hizmetlerinin sizinle yakından ilgilenmesi gerekmektedir. Bitcoin borsaları büyük paraların bulunduğu platformlar olduğundan mutlaka ilgili müşteri hizmetleri olmalıdır.

İki faktörlü güvenlik modeli olması

iki faktörlü kimlik doğrulama sisteminde kullanıcı giriş bilgilerini girdikten sonra Eposta yada SMS ile bir şifre daha gelmektedir. Bu şekilde giriş işlemi sistem güvenliği açısından önem arz etmektedir. En iyi Türk Bitcoin borsalarında olması gereken özellikler bu şekildedir.

Bitcoin borsası hakkında isim veremediğim için üzgünüm. Benim burada bir borsanın ismini vermem ilerde belki başınızı ağrıtır. O yüzden bir Bitcoin borsasında olması gereken özellikleri yazmak daha mantıklı. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz hoşçakalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu