Kredi Kartı Erteleme

Kredi Kartı Erteleme

Merhaba kredi kartı erteleme konusunda gelen sorulara genel olarak cevap vermek istedim. Kredi kartı erteleme işlemleri farklı yollarla yapılabilmektedir. Kart borcu erteleme işlemi yapacaksanız bu yazım tam size göre.

Kredi kartı borcu ertelemenin birkaç yöntemi var bu yöntemleri deneyimlediğim tecrübelerle anlayacağım. Benim kullandığım kredi kartları Teb, Akbank, Garanti BBVA. Diğer bankalarda ki kredi kartı borcu erteleme işlemleri de aynı yöntemler ile yapılmaktadır.


Dünya çapında meydana gelen covid-19 pandemisi sebebi ile kredi kartı ve Kredi gibi borçlar birçok devlet tarafından ertelenebilir hale getirildi. Ülkemizde de Coronavirüs tedbirleri kapsamında kredi kartı ve kredi borçlarına erteleme imkanı getirildi.

Kredi Kartı Erteleme

Kart Borcu erteleme işlemleri yapmak isterseniz ilk olarak bankanız ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Bankanıza telefon şubesi üzerinden ulaşıp kredi kartı borcu ertelemeniz mümkündür.

Kredi kartı borcu ertleme için izlediğim yol ilk olarak bankaya telefon üzerinden ulaşmak oldu. Telefon ile yaptığım görüşme sonucunda kredikartı borcumu 3 ay ertelemek istediğimi söyledim. Başvurumu değerlendirme için kaydettiler. Kısa süre içerisinde SMS yoluya kredi kartı borçlarımın 3 ay ertlendiğini bildirdiler.

Kredi kartı borcumu ertelemek için kullandığım ikinci yol ise, bankanın mobil veya internet şubesine girip kredi kartı erteleme talebi oluşturmam oldu. Mobil şube üzerine eklenen yeni bir buton ile kredi kartı borcumu yine 3 ay erteledim.

Ayrıca garanti bankası ara ara mesajlar atarak düşük bir komisyon ile kredi kartı borcumu, kredi sicilim bozulmadan erteleyebileceğini söylüyor. Kredi kartı borcu erteleme işlemlerimde Garanti BBVA 1 Aylık erteleme işlemini de kullandım.

Kredi kartı erteleme işlemi için belli bir komisyon alınıyor. 3 aylık gecikme zammı mevcut borcunuzun üzerine ekleniyor.

Birçok banka kredi kartı işlemlerini onaylıyor. Kredi kartınızın yanında kredinizi de ertelemeniz mümkün. Normal zamanlarda kredinin türüne göre kredi ertelemesi yapılmıyordu. Coronavirüs etkisinden dolayı kredi kartı ve kredilerinizi ertlemeniz mümkün hale geldi.

Ayrıca normalde kredi kartı ve kredi ödemelerinizi 3 ay geciktirdiğinizde takip süreci başlıyordu. Son yapılan virüs düzemlemesi ile Ocak 2021 yılına kadar gecikmelerdeki takip süresi 6 Aya çıkartıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı